Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Benőtt körömmel mit tudok...

Benőtt körömmel mit tudok kezdeni? Lézeres kezelésről is hallottam, az milyen, fáj? A műtéttől félek!

Figyelt kérdés

Be van nőve a lábujjkörmöm nagyon durván, már nem tudok úgy lépni hogy a földre érjen ezért a külső talpélemen járok ettől meg már a bokám is nagyon fáj. Anya azt mondta el kell menni sebészetre. Ha meg kell műteni akkor az hogy történik? Mármint hogy menyire komoly?

Hogy érzéstelenítik? Mivel? Az fáj?

Attól hogy ez műtét, nem annyira nagy, hogy le kelljen vennem a nadrágom meg ilyesmiket, csak fertőtlenítik mondjuk bokáig vagy ilyesmi?

Meddig nem tudok cipőt húzni?

Nagyon szeretnék már sportolni, de a fájdalom miatt nem tudok. Ha megműtik mennyit kell várnom hogy újra futhassak?

Most így hogy fáj inkább nem menjek mozogni? Járok táncolni, de már előző héten is fájt. Azzal ronthatok az ujjam állapotán, ha elmegyek?


Ha feltettem pár nagyon idióta kérdést akkor bocsánat, csak nagyon parázok ettől és mindenféle dolog eszembe jut.



2015. márc. 9. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Mielőbb menj sebészetre mert elfertőződhet. Nekem volt ilyen műtétem pár éve, azóta rendbe van. Kapsz egy injekciót az ujjadba, semmit se érzel. Utàna fájni fog 1-2 napig, menned kell kötéscserékre. Arra nem emlékszem sajnos mennyi idő míg teljesen rendbe jött, de nem kell félned.
2015. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2015. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző mondta. Helyi érzéstelenítésben csinálják. Mondjuk az első injekció nagyon durva de a többi már tűrhető.Az egész műtét 5 perc. 20 perc múlva kötéscsere és mehetsz haza. Utána kb 1 hét csak papucs, azután lehet cipő is. Csak a zoknit kell levetni, a nadrág marad. Úgyhogy ne halogasd, menj el a sebészetre és egy hét múlva nevetsz az egészen.
2015. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lézeresen nem voltam még de itt leírják kb mire számíts:

[link]


Sebészeti nem annyira fáj. Nekem mindkét nagylábujjamon csinálták.

Fertőtlenítés, kapsz egy érzéstelenítő injekciót,sterilizálás és szikével kiszedik a benőtt körömrészt és a gyulladt szöveteket. Majd bekenik egy kenőccsel és kapsz rá egy kötést. 2-3 hét pihentetés, ha nagyon kell menni valahova akkor papucsba mész. Legfeljebb 1 hónap mire teljesen elmúlik. Nekem két hét múlva már nem volt bajom.

Az injekció a legrosszabb része a dolognak, de azt is alig érzed meg (nekem pl. mielőtt injekciót adott, azelőtt lefújta egy érzéstelenítő sprayvel is hogy még az se fájjon..tényleg meg se éreztem) ha azon túl vagy a többit már nevetve végigcsinálod.


Amíg nem kezelteted, nem tanácsos olyan mozgásokat végezni amik összedörzsölik vagy nagyon mozgatják a problémás lábujjat.


Egyszer kell végigcsinálni. Ha egyszer túl vagy rajta, utána nagyon kicsi a valószínűsége hogy kiújul

2015. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eloszor is, barmennyire fura, de nehogy sebeszetre menj! En durvan megszivtam vele, 3x vettek le a kormom, mire elmentunk lezeres kezelesre. Ha jot akarsz eloszor pedikuroshoz mesz! Az kikezeli neked, par alkalom, es teljesen meggyogyitja. A noveremnek is ugyan igy begyuladt mint nekem es neked. Lepni sem tudott, de o tanult a hibambol es elobb elment a kormoshoz. O kitisztitotta neki, levagta megfeleloen es gyogyszerrel ecsetelte. Javaslom, probald ki te is! Ha pedig az nem mukodik, akkor menj olyan helyre ahol lezerezik a koromagyszelet, mert, ha sebesszel leveteted ugy jarhatsz mint en. Annyira roncsoltak a kormomet, hogy nem no normalisan.
2015. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megint a #3 vagyok. Nekem a teljes körmöt távolították el. Szerintem jobb mint a videóban látott. Kb 8 éve nincs semmi bajom vele. De ha csak így felvágják mint a videóba amikor nő újra benőhet. Egy ismerősömnek is így csinálták és újra kellett műteni, teljesen eltávolítani. Ha eltávolítják teljesen a körmöt 10-12 hónap amíg teljesen visszanő.
2015. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 9. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!