Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lassan két hete vagyok beteg,...

Lassan két hete vagyok beteg, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy hétig fájt a torkom, el volt dugulva az orrom és fájt a fejem. Mindent beszedtem rá, ami létezik (Aspirin, Coldrex, Sinupret, még kb hatszáz tétel) és rengeteget ittam, semmit sem használt.

A második héten a fülem is eldugult. Elmentem a körzeti orvoshoz, aki a meglévők mellé még felírt orrcseppet és antibiotikumot is, ezeket is beszedtem. Az antibiotikumom ma (hatnapos "kúra" után) elfogyott, ló....t sem használt.


Tehát nagyjából következő a helyzet: minden utasítást követtem, mindent beszedtem, közel 10 000 Forintot kiszórtam az ablakon, két hete beteg vagyok. Nu, akkor ilyenkor mi a teendő? Másik antibiotikum még egy hétig, másik doktor még egy hétig, másik test még egy hétig...?


2014. febr. 7. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanitt tartanál, ha nem szedtél volna be semmit, van amikor 3 hétig is eltart, főleg a köhögés szokott elhúzódni. Én csak sós vízzel gargalizálok, ezt cseppentek az orromba is, semmilyen gyógyszert nem szedek soha és meggyógyulok anélkül is, csípős húslevessel és mézes teával, sok gyümölccsel kúrálom magam.
2014. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben menj vissza az orvoshoz és akár egy torok vagy orrváladék tenyésztéssel lehet előbbre leszel, ugyanis számos baktérium létezik és nem mindegyik baktérium ellen jó minden antibiotikum. Vagy az adott antibiotikum kúra nem volt elegendő és kell még egy kúra.

Vagy éppen az is lehet, hogy nagyon be van sűrűsödve az orrváladék vagy éppen le van rakódva és nem tud távozni, ebben az esetben pedig pl. ACC nagyon jó tud lenni, ami feloldja ezt a sűrűn lerakódott váladékot.

Szóval vissza az orvoshoz.

2014. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szilveszter óta szinte folyamatosan meg vagyok fázva, hol jobban, hol kevésbé. Viszont egy fillért nem költöttem gyógyszerre, nem szedtem be semmit.


Jön a tavasz és elmúlik, átveszi a helyét az alegria. :D

2014. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így lett, köszönöm :))
2014. márc. 17. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!