Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor gyógyul be az aranyér...

Mikor gyógyul be az aranyér műtéti sebe?

Figyelt kérdés
Csak azèrt kèrdezem mert fáj a szèkelès mert nagyon húzódik a seb.

2015. márc. 25. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljes gyógyulás kb 4 hét. Mikor műtöttek?
2015. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Puha székletet kell biztosítani megfelelő étrenddel.
2015. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tegnap műtöttek de holnap már mennem kell dolgozni ès mèg nèha nèha mindig vèrzek. Főleg egy óvatos szèkelès vagy egy kis zuhany után is.
2015. márc. 25. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Na hogy vagy?
2015. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát sokkal jobban, köszönöm :)

most már nem is vérzik, csak ha nagyon erőlködök :)


hogyan lehet megelőzni a hasonló eseteket :) ??

2015. márc. 30. 19:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt tanácsolták, hogy nagyon kemény felületen ne üljek tartósan (főleg, ha hideg), tegyek magam alá puha párnát, vagy ülőpárnát/aranyér párnát (ami középen lyukas, mint egy úszógumi - főleg a műtét utána pár hétben + ha több órát ülsz). Továbbá napi egyszer ülőfürdő nem forró vízben (erről van egy csomó féle a google-ön - én kamillával szoktam, ez jó a sebre elvileg). Székelés után vagy nagyon puha wc-papír, vagy popsitörlő (én utóbbira szoktam rá), hogy ne dörzsöld ki, de nem árt, ha letusolod, amennyiben otthon vagy. Sose erőlködj a wc-n, rostdús ételeket többet kell enned, hogy ne legyen kemény a széklet (főzelékek, gyümölcsök pl. bab, borsó, eper, málna, alma, teljes kiőrlésű b**omságok).

Meg javasoltak heti 1 reparon kúpot, megelőzésképp az újbóli külső aranyér kialakulását (mivel teljesen úgy sem gyógyítható belül). Ha meg esetleg viszket, vagy ég kívül, akkor kenőcs formában. Tartós fizikai munka kerülendő, ha sokszor emelsz bazi nehezet, vagy tolsz szekrényt, ilyesmi.

Nagyjából ennyi, nekem már ezekre is nehéz odafigyelni. Remélem segítettem.

2015. márc. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot :) :)
2015. ápr. 5. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2015. ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!