Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez aranyér lehet? És ha az,...

K.F.C. kérdése:

Ez aranyér lehet? És ha az, akkor mit tudok tenni ellene? :/

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, nem vagyok túlsúlyos, rendszeresen sportolok, mondhatni versenyszerűen és ezek mellett 63 kg a testsúlyom 170cm a testhosszom. Utánaolvastam már az aranyér okozta következményeknek és a szüleim szerint is aranyerem van ( amely egy kis borsó nagyságú duzzanat a bélnyílásnál jelenleg, kb 2 napja van meg). Szerintük el fog múlni, azonban én félek, hogy rosszabb lesz. Segítséget szeretnék kérni, hogy vajon mivel tudom elmulasztani ezt a fajta betegséget :/

2015. febr. 23. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A szerves ásványi anyagokat tartalmazó élelmek visszahúzzák . Méz , dióbél , narancs , melasz sok folyadék . Tejtermék , ecet , cukor , szénsav , fehér liszt kerülendő .
2015. febr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ne légy szorulásos, rendszeres űrítésed legyen, tehát a helyes étrend betartása. Az aranyér nem más, mint egyfajta visszér, tehát úgy is kezelendő.

De az egész dolgot nagyon tudja befolyásolni a stressz. Ezt is érdemes kivédeni.

2015. febr. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értettem köszönöm :) a rendszeres ürítéssel nincs bajom és már kaptam rá kenőcsöt is, ami használt. Már csak egy kis dudort lehet érzékelni, ami remélem hamar elmúlik. Valójában amiatt ijedtem meg ennyire, mert ilyen fiatal korban nem igazán jellemző az aranyér :/
2015. febr. 25. 18:49
 4/5 anonim válasza:

bármilyen korban előfordul :)

csecsemőknél is volt már rá példa


nálam most volt a külső aranyeremben egy vérrög

nagyon hirtelen jött elő elviselhetetlen fájdalommal

azonnal magánrendelés és az orvos a vizsgálat után mondta, hogy fel se keljek ágyról, mert ezt azonnal eltávolítja


műtét + érszűkítő tabletta + aranyeres kúp

mostmár csak várom a hatást :)


22 :)

2015. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
off Bocsi, de neked milyen krém használ? Köszi!!
2015. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!