Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikumot mindenre?

FTeki kérdése:

Antibiotikumot mindenre?

Figyelt kérdés

A háziorvosunk a 3 éves kislányomnak minden megfázásra antibiotikumot ír fel.A megvizsgálás annyiból áll, hogy meghallhatja a hátát (valamikor a mellkasát is).A torkát kb 3 alkalomból 1-szer nézi meg.A tünetei (szinte mindig)köhögés, orrfolyás, hőemelkedés.A köhögés másfél hétig elhúzódik.Szeptemberben kezdte az ovit, azért van többször megfázva.

Nem diagnózist várok,hanem véleményeket és tapasztalatokat az antibiotikum adásáról.

Előre is köszönöm :)



2015. ápr. 3. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
nagyon ajánlom, hogy ha van lehetőséged akkor cseréld le a dokit.
2015. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ezen már mi is gondolkodunk.

Az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy ki sem szoktam váltani neki az antibiotikumot.De itthon a nagyszülők szemében én vagyok a felelőtlen, mert nem tömöm köhögésnél a gyereket antibiotikummal.

2015. ápr. 3. 11:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ekkora amatőr orvosod van, hogy a szimpla megfázásra antibigyót irat, csapj az asztalra, és mond neki hogy köhögéscsillapítót kérsz. Azt is mond meg az "orvosnak" hogy az antibigyó csak láz és gennyes köpet esetén adható.
2015. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!