Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Amikor nem adtak mindenre...

Amikor nem adtak mindenre antibiotikumot, sokszor feleslegesen, mit írtak fel az orvosok a gyereknek? Egy torokfájás alkalmával

Figyelt kérdés
2014. nov. 10. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok folyadékot (mézes teát, kamilla teát), fekvést, melegben tartást és szeretetet.
2014. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem igen értem a kérdést. most is csak a rossz orvos ír fel mindenre antibiotikumot, torokfájásra remélem még a rossz se...

nekem 5 éves a fiam és eddig 1x szedett antibiotikumot, az orvos és én is úgy gondoljuk, hogy csak akkor kapjon ha az indokolt és szükséges. torokfájásra pl. fájdalomcsillapítót és gyulladáscsökkentőt kap, én is azt kaptam gyerekkoromban... illetve sok vitamint

2014. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
azt nem êrtem, miért kell tömni a gyógyszert ha nincs is szükség rá. régen is meggyógyultal...
2014. nov. 10. 15:10
 4/12 A kérdező kommentje:

nekünk felirta, taknyos, piros a torka, köhög, vidám, játszik

ezért nem êrtem

2014. nov. 10. 15:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Két kisfiam is taknyos, köhög és fáj a nagyobbnak a torka, de nem kaptak antib-ot. Calcimusk, Prospan, este Aerius szirup. Meg alapból c-vitamin és multi vitamin. ennyi...
2014. nov. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

háát, én ezt nevezem rossz orvosnak :(

nem tudom miért ebből áll egyeseknek a gyógyítás, én biztos váltanék, mint ahogy írtam, a lelkiismeretes orvosnál egy taknyosságnál eszébe se jut antibiotikum...

2014. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

sajnos nem tudunk dokit váltani. nagyon messze lenne.. ő a legjobb választàs :(

még annyi, hogy 8 hós a kicsim. először beteg, de láza sincs, és mint írtam játszik, nem ordít fájdalmában.

2014. nov. 10. 17:40
 8/12 anonim ***** válasza:

akkor jól magadra maradtál :(

én a helyedben nem adnám be, cebiont adniék és calcimuscot, nasivint este és tengervizes orrsrayt használnék nappal.

de nem írhatom, hogy ezt tedd, nem vagyok orvos, de azért forgatom a szememet, hogy szegény 8 hónaposod egy megfázással... :(

2014. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

nem is akarom beadni neki. ezek után főleg nem. kap vitamint, köhögésre szirupot. én is meggyógyulok antibiotikum nélkül, ebből indulok ki.

csak annyira tanácstalan vagyok, jót akarok neki, de nehéz eldönteni mi a jó, mindenki máshogy mondja... :)

2014. nov. 10. 17:57
 10/12 anonim ***** válasza:

régebben KÁLMÓPÍRINT adtak mindenre :) de tényleg.


mézestea, c-vitamin, papírzsepi és Kalmopyrin....


engem a háziorvosom kicsinált az antibiotikumokkal, a végén úgy vették ki a mandulám 30 évesen, hogy gyulladt volt, de mondták, nem tudják levinni antibiotikummal, mert fütyül rá a mandulám :) felfázássorozatomnál már alig hatottak ezek az antibiotikumok. ellenben erősen candidássá váltam...

csakis nagyon indokolt esetben kell az az antibiotikum, amikor már súlyos problémák (pl.tüdőgyulladás) vannak, torok-mandulagyulladásra ne nagyon erőltessék, talán csak ha a fülre ráhúzodik, akkor talán, de még arra is van más megoldás.


a legjobb gyógyszer a betegség kipihenése, ha valaki teheti, aludjon egész nap ha beteg.

2014. nov. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!