Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori pattanás vagy herpesz...

Gyakori pattanás vagy herpesz szerintetek (részletek lent)?

Figyelt kérdés

A felső ajkamon sokszor, másfél-két hónaponként megjelenik egy pattanásnak tűnő kis göb, mindig felső ajkamon és szinte mindig ugyanott.


Nem tudom, herpesz lenne-e, mert egyrészt nincsen az arra jellemző viszkető érzés vagy sebesedés, és nem is fáj, másrészt annak szerintem a száj többi részén is meg kéne jelennie, nem csak ugyanott. Ráadásul legtöbbször borotválkozás után van, bár figyelek rá, hogy ne vágjam meg magam, régebben már volt rá példa, ugye a vér kiserkenése. Lehet, hogy egyszer megvágtam ott az ajkam, és az alkoholos vattával letörlés nem volt elég? Azért furcsa, mert nem viszket vagy fáj, és nem herpesz kinézetű, de mindig ugyanott jön elő, ami azért pattanásra sem jellemző.


Tudom, biztosat csak orvos és bőrgyógyász mondhat, de hátha másnak is volt már hasonló tapasztalata. Minden választ előre is köszönök!


2015. ápr. 4. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehet ez, de a Richtofit gél, szuper jó szerintem erre is. Patikában 700.-
2015. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ahogy lehetne Aciclovir krém vagy Epavir tabletta is, több száz más gyógyászati készítmény mellett.

Köszönöm a segítő szándékot, de NEM reklámot szeretnék, hanem választ a kérdésemre, hogy a kettő közül melyik lehet, pattanás vagy herpesz.

2015. ápr. 4. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt a szám sarkában ilyen. Eltelt húsz év, és közben állandósult, aztán egyre jobban töredezett, nem akart leszáradni. A bőrgyógyász harmincezerért akarta kivágni, mire én otthon akkumulátorsavval kiégettem. Négy hét múlva nyoma sem volt.
2015. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!