Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi baja lehet a bőrömnek?...

Mi baja lehet a bőrömnek? Lehet valami komolyabb betegségem?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, úgy 5 napja elég hirtelen tele lett az arcom nagyon apró pattanásokkal. Ilyen még tini koromban sem volt, így felnőttként meg amúgy sincsenek pattanásaim. Aztán 2 napja meg herpeszem nőtt a számon. Ez szokott lenni pár évente kicsi korom óta, de már vagy 3-4 éve nem volt. Ma meg azt látom, hogy piros foltok vannak a nyakamon, megmutattam anyukámnak, azt mondta bőrgomba. Hát ilyenem se volt még soha. Ráadásul nagyon fáradtnak és gyengének érzem magam, semmi energiám, ez pedig nem jellemző rám. Anyukám szerint csak legyengült az immunrendszerem, de a vitaminbevitelre és normális táplálkozásra én nagyon odafigyelek. Szerintetek kellene aggódnom? Amúgy az arcom eléggé fáj ezektől a kis pattanásoktól, tényleg nem tudom mitől lehet.

2013. okt. 23. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Amíg az arcodról el nem múlnak a pattanások, ne használj kozmetikumokat, festéket és illatokat. Lehetőleg házi készítésű természetes szappannal mosd a bőröd.

Ezenkívül fogyassz minél több vitaminos, könnyű táplálékot.

A tünetek allergiára utalnak. Keresd meg az okot, ami előidézhette. Ha ezek után egy két napon belül nem javul a helyzeted, akkor ki kell vizsgáltatni szakorvossal.

2013. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mivel ennyi miden jott egyszerre ki, erdemes allerdia tesztet csinalni, lehet szedtel vmi gyogyszert vagy ettel valami nestle jellegu termeket ami allergiat idezett elo, teljesen normalis ha ilyen tortenik, rengeteg karos anyag vesz minket korul, es mindenki mashogy reagal ra. addig amig nincs meg a kivalto ok, sztk -> borgyogyasz: kapsz ra vmi kremet h elmuljon.
2013. okt. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!