Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon félek, milyen betegség...

Nagyon félek, milyen betegség lehet ez?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy hónapja nőtt egy csomó a hónaljamba, maga a csomó nem fáj, viszont a felkarom igen, de csak egy csíkban, lefelé a könyökömig.

Voltam vele orvosnál, szerinte csak meghúztam, viszont egyik nap rosszul lettem otthon. A szüleim bevittek a sürgősségire, ott egy vérvételre elküldtek, ami szerint a CPR-em túl magas, de egyéb elváltozást nem mutatott.

Aznap még ultrahangon is megnézték a csomót, kiderült, hogy nem is egy van, hanem három. Egy 21x10 mm-es, és két 4 mm-es. Ma kellett mennem mammográfiára, és egy hét elteltével a nagyobb csomó 29x19 mm-es lett, és a két kicsi is 12x10 mm-es. A leleten azt írják, hogy " a csomók mellett több apró csomó is található"

Az a helyzet, hogy ettől nagyon megijedtem, mert utána olvastam a dolognak, hogy talán daganat, limfóma...

De gondolom, ha daganat lenne, akkor nem fájna annyira nem?

Volt már valakinek hasonló panasza, és kiderült, hogy egy-két gyógyszertől meggyógyul?



2015. ápr. 8. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy megduzzadt nyirokcsomóról van szó? (Ha nem írtad volna, hogy ennyi helyen megnézetted, biztosra mondtam volna.)
2015. ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyirokcsomóról van szó valóban, a leleten is így van írva, "kórosan megduzzadt nyirokcsomók". Engem csak az aggaszt, hogy ilyen gyorsan nőnek annak ellenére, hogy gyulladáscsökkentőt is szedtem, illetve antibiotikumot is egy hétig, és nem hogy enyhültek volna, hanem tovább nőnek.
2015. ápr. 9. 15:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy miért nem múlik el sajnos, de a daganatot és hasonlókat teljesen nyugodtan kizárhatod. A háttérben lehet akár bakteriális és vírusos fertőzés is, de egy előző hosszabb influenza vagy megfázás szövődménye is... de nem is ez minden. Szóval a lényeg, hogy túlzottan aggódni nem kell, antibiotikum helyett én konkrétabb gyulladáscsökkentőt javasolnék, háziorvos is adhat vényt, kérd ki a véleményét róla, hogy milyen erősebb gyulladácsökkentőt ajánlana neked (nem tudom, hány éves vagy, fejlődésben vagy -e, gyenge vagy erős az immunrendszered stb.).
2015. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, ne ugyanazt szedd, amit eddig, próbálkozz másféle hatóanyagokkal, mert lehet, hogy bizonyos hatóanyagokra rosszul reagál a szerveeted, ezért nő és nem csökken a mérete. Ha meg heteken belül lesz valami változás (akármilyen irányba), akkor írd meg, mert mostmár érdekel a dolog. :)
2015. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Volt egyébként egy rövid megfázásom nagyjából 4-5 hete, de már előtte megduzzadt a nyirokcsomó, ekkor kaptam antibiotikumot, bár az orvos azt mondta a dudorra, hogy biztosan meghúztam, borogassam aztán majd elmúlik. Nem múlt el, azt mondta, szedjek Advilt, az jó gyulladáscsökkentő, én szedem becsületesen, de eddig sajnos nem javult. Mindenesetre azért kicsit megnyugtatsz azzal amit írsz, remélem csak valami fertőzés, és nem komolyabb betegségről van szó.
2015. ápr. 9. 16:04
 6/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van, kipróbálok valami másik gyulladáscsökkentőt.

Április 29én derül ki az eredmény, mammográfián vettek mintát a nyirokcsomóból, szóval még három hétig rágom a körmöm :)

Amúgy lány vagyok, 20 éves

2015. ápr. 9. 16:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. :) Ne idegeskedj, mert a stressz lassítja a gyógyulási folyamatot. :) Egy korosztályba tartozunk egyébként (25/N), sok személyes tapasztalatom nincsen betegségek terén, mivel extrán jó az immunrrendszerem, egy évben egyszer (ha) meg vagyok fázva, viszont sokat láttam, sokat tanultam a témában, mert nagyon érdekel. :) Ezért is aktívkodom itt az 'egészség' kategóriában. :D

Viszont ezt megosztom mert eléggé idevág: Tavaj nyáron olyan szinten megfáztam, mint még talán soha (le volt gyengülve az immunrendszerem bizonyos okok miatt, és még a körülmények (a hely ahol tartózkodtam egy hónapig) higiéniai szinten a legalja volt, szóval igencsak veszélyben volt az öngyógyító funkcióm. :D Na nekem ekkor dagadt be a nyirokcsomóm életemben először (és remélem utoljára), ugyanígy a hónaljamban, és ne tudd meg, miket éltem át mentálisan! :D Konkrétan "bekattantam" tőle, nagyon féltem, mindenféle összeesküvés elméleteket kreált az agyam, amikben 1000%-ban meg voltam győződve, annak ellenére, hogy ha mással történik akármi, akkor racionálsan megítélem, mi baja lehet/van, saját magam esetében ez teljesen elszállt a semmibe.. :DD Valakinek, aki bizonyos dolgokhoz nincs hozzászokva, sokkoló lehet, ha ilyen téren változás történik. :D

A lényeg, hogy ne aggódd túl! Nálam jobban úgysem tudod.. :D

2015. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megígértem, hogy írok, amint meglesz az eredmény; hát azt mondták, hogy valamilyen gyulladás van a szervezetembe, attól duzzadt meg a nyirokcsomó is. Infektológiai vizsgálatot javasolt a mammográfiás doktor, mondjuk a háziorvos ennek ellenére nem küldött el rá :D Tüdőszűrőbe, meg egy teljes labort kért, ezeket holnap fogjuk megcsinálni.

Úgy nagyjából ennyi történt. A csomóim megmaradtak, sőt nőttek is egy kicsit, a térdhajlatomban is van már egy.

Ennyit mondtak :)

2015. ápr. 29. 13:48
 9/11 anonim válasza:
és azóta hogy vagy? mi van veled???
2015. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A tüdőszűrő és vérvizsgálat eredménye is negatív lett, úgyhogy azt mondta a háziorvosom, hogy "bármitől beduzzadhattak a nyirokcsomók", igazából ennyivel el is intézte a dolgot. A hónaljamban változatlanul ott van a csomó, a testem többi részében néha előjön egy-kettő, de pár nap alatt el is múlik, utána egy másik helyen duzzad be. Jelenleg a hasfalamban van egy kisebb amit érzek, fájdogál, két hete a térdhajlatomban volt, de az orvos nem igazán foglalkozik vele.. :/ Mondjuk sokat nem is tud tenni, mert a véremben nem látni semmi kóros elváltozást, úgyhogy fogalmam/fogalmunk sincs mi lehet a baj.


Kedves tőled, hogy érdeklődsz :)

2015. aug. 5. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!