Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért jó a dióhéjtea cukorbete...

Miért jó a dióhéjtea cukorbetegségre?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 16. 00:00
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem az nem dióhéj, hanem a dióbelet elválasztó hártya... ebből szoktak főzni..

nos régen volt ilyen tévhit, de nem vált be.


a cukorbetegségre az alacsony szénhidrátos diéta a javallt..


Krumplit, lisztes dolgokat, és a tejet kapásból felejtsd el...aztán a cukrot, és alkoholos italokat is..

a dióbél-hártya teát hagyd..inkább az édesítővel készült teát idd.

szerintem nem jó. ha az lenne, patikában árulnák, sőt a neten is forgalmaznák.

2015. ápr. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó. Elfogadom, hogy lehet valamilyen hatása.. a vércukorszintre, de a cukorbetegség egy anyagcserezavar, amit vagy meggyógyítani kell, vagy (ha gyógyíthatatlan, de nem mindig az) akkor kezelni.


Ez életmód, étkezés kérdése, nem egy kis gyógynövényé amit étkezés mellett megiszik az ember és ici-picit befolyásolja a cukorszintet vagy az inzulin érzékenységet.. ez kevés. Lehet használni, próbálkozni ilyennel is, de mint 1. válaszoló írta, alacsony ch tartalmú étrend kell (azaz az étel legyen az orvosság, legalábbis elsősorban ez jó. Mellette, szakértő segítségével szerintem lehet gyógynövényeket használni)

2015. ápr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!