Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi az epekő tünete? Mikor...

Mi az epekő tünete? Mikor kell műteni? Mennyire fontos megműteni epekő miatt?

Figyelt kérdés
Közel 70éves idősnél epekővet mutatott az ultrahang, ő műtétet szeretne, mi viszont ha nem muszáj akkor nem, mert a lábán is nehezen gyógyulnak a sebek, és a sok gyógyszertől főleg attol, hogy olyanokat is szedett hosszú ideig,amik ütik egymást az erei se hiszem, hogy a legjobbak.
2015. ápr. 20. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem voltak epeköveim. Hánytam, hasmenésem voltam, plusz iszonyatosan görcsöltem, görcsölt a gyomorszájamnál és fájt a jobb bordám alatt, erős, szúró fájdalmat éreztem. Nekem sok apró kövem volt, amit mondtak, hogy azért veszélyes és kell műteni, mert ha azok egyszer onnan elkezdenek kivándorolni, akkor elzárhatják az epevezetéket és ennek a legsúlyosabb kimenetele a hasnyálmirigy gyulladás, amit könnyen más világra segítheti az embert. Illetve hiába diétáztam, főtt krumplin, párolt rizsen és baromfi felvágotton éltem, ezek ellenére is görcsöltem, csak nem minden nap, de a műtét előtt már minden másnap.

Nálam ezért kellett a műtét. De én huszonéves voltam akkor és azelőtt született 2 és fél hónappal a kisfiam és neki nyilván egy olyan anyukára volt szüksége, aki egészséges és el tudja látni. Mert sajnos mikor jöttek a görcsök, akkor csak összegörnyedtem, mozdulni sem tudtam, így a kisfiamat sem tudtam ellátni.

Viszont akinek nincsenek görcsei, csak van egy nagyobb köve és tartja az epediétát, annak nem szükséges egyáltalán a műtét. Nagyon sokan élnek epekővel, tartják a diétát és nincs semmi bajuk.

És ebben a korban valóban ha nem muszáj, akkor ne műttesse magát egy ilyen idős. Nála sokkal kockázatosabb egy műtét, az altatás, plusz ha még a szíve is gyenge, akkor náluk lehet, maga a műtét sokkal nagyobb kockázattal jár, mint maga az epekő.

De nyilván ezt orvos dönti el, hogy neki milyen, hogy szükséges-e feltétlenül a műtét, vagy sem.

2015. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha nem okoz panaszt, akkor nem kell műteni. arra viszont figyelni kell, hogy epés diétát tartson, mert ha pl egyszerre eszik nagyom zsíros ételt akkor azok a kövek bekerülhetnek az epevezetékbe és elzárhatják azt+ okozhatnak jó kis hasnyálmirigy gyulladást is.
2015. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Görcsei nincsennek csak hányingere és néha hányni is szokott és ritkán hasmenése,de az meg simán lehet mástól is.
2015. ápr. 20. 18:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy az az epediéta miből áll?
2015. ápr. 20. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Éntőlem 12milis epekövet vettek el, mert állandóan rosszul voltam. A műtét után sem javult!

Rá egy évre anyámat is műtötték 36milissel, de Ő sem lett jobban. Sőt neki jobban oda kell figyelnie hogy mit eszik!

Szerintem a dokik azért ajánlják a műtétet, mert a társadalombiztosító jól fizet érte. Egyébként az epekövet el lehet oszlatni kerti porcsin rágcsálásával. Persze ez már anyámnál nem lett volna hasznos, de nálam még igen!

Csak hát, már a műtét után olvastam a porcsinról, meg a fekete retekről.

2015. ápr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem elsöprő erejű fájdalmam volt a bordaív alatt, illetve nagy mennyiségeket hánytam.
2022. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!