Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kamaszkori pattanásokra semmi...

Kamaszkori pattanásokra semmi sem használ?

Figyelt kérdés
Már sajnálom a fiamat, nagyon csúnya a bőre, sokmindent kipróbáltunk már, arclemosók, kénes szappan, sörélesztő tabletta, gyógyteák, de a helyzet nem javul. Tudom, hogy a hormonok, de nagyon sok gennyes pattanás jön ki rajta, nincs valami gyógyszer, étrend ami segítene? A bőrgyógyászaton is voltunk, az ott felírt gyógyszertári ecsetelő sem használt...

2015. ápr. 24. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az a baj, hogy mindent túl hamar abbahagytok? Nekem a kénszappan bevált, de kellett 2-3 hét mire hatott. Próbáljátok ki az eddigieket, de most hosszútávon, úgy hátha jó lesz. Ha pedig eddig is sokáig probaltatok az egyes modokat, akkor sajnos szerintem csak akkor lesz jobb ha kijön a kamaszkorbol.
2015. ápr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért kell ezt szégyellni? Miért nem lehet elfogadni, hogy ez a kamaszkor velejárója , mint a menstruációs vérzés.
2015. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha ezek a szerek nem használtak, akkor sajnos valószínűleg más sem fog. Meg lehet még esetleg próbálkozni házi praktikákkal, hátha azok beválnak, az interneten találsz egy rakást. Az étrend viszont nagyon fontos, magamról tudom. A zsíros, fűszeres, nehéz ételeket kerülni kellene, amennyire csak lehetséges, mert azok nem tesznek jót a bőrnek, főleg, ha valakinek eleve ilyen problémás a bőre.
2015. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kerülje a zsíros, olajos ételeket, édességeket, csipszet, hasonlókat. Nekem is hasonló volt régen, sok minden próbáltunk volt ami egy kicsi javított a helyzeten, volt ami semmit, de átütő sikere egyiknek se volt. Kozmetikusnál volt már a fiad? Tudom ajánlani hogy feküdjön be egy kezelésre.
2015. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 23 éves vagyok már, de kamaszkorom óta csak most sikerült kitapasztalnom a gyógyírt! Sok mindent próbáltam én is, de nem múlt.

Egy hónapja ezt teszem:

- arcmosás, natúr intim mosakodó géllel, igen!

- DM-ben kapható (250.-) fertőtlenítő kendő (baktériumölő), azzal áttörlöm az arcom reggel-este.

- krémezés: Akneroxid. patikában 2000.- körül kapható.

Látványos a javulásom, sokkal jobban érzem magam szebb arcbőrrel :)

2015. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát az édességen, chipssen van mit csökkenteni. Kozmetikushoz nem merném elvinni, nem biztos, hogy kibírna egy kezelést, itthon néha kinyomkodom neki, de csak sziszeg, jajgat, még csak 7-es, hát mit várok egy gyerektől. Messze van még a kamaszkor vége, és már most csúfolják, persze, hogy zavarja....
2015. ápr. 24. 11:38
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, ezeket kipróbáljuk, és most igyekszem kitartani vele, hogy ne adja fel 2-3 hét után, hanem hosszabb távon várjuk a hatását.
2015. ápr. 24. 11:40
 8/8 anonim válasza:
Szerintem próbáljátok ki a Roaccutan nevű tablettát. Ez be kellene, hogy váljon. Ezt fel kell íratni a bőrgyógyászaton receptre. Szépen szedegetni és várni, amíg 6 hónap alatt szó szerint olyan lesz a gyermek bőre, mint például a filmekben a színészeknek... Bátran próbáljátok ki! Segíteni fog.
2015. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!