Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A megműtött tályog ami még...

A megműtött tályog ami még tisztul / mert a seb nyitva van/ az lehet fertőző ha pl. valaki abban a kádban fürdik?

Figyelt kérdés
Természetesen ki van mosva a kád.Lehet buta kérdés...
2015. ápr. 28. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

nyílt sebben nem szabad fürödni csak zuhanyozni

amúgy kifertőtlenített kád után ha nincs a másiknak sebbe kicsi az esély h vlmi gond lesz

2015. ápr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták, hogy zuhanyozzak. amúgy nem fertőz így.
2015. ápr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem , mert kisgyerekek vannak és a vőmet pénteken műtötték. Nyitva van a sebe amit naponta azt mondta a doki , hogy fürössze kamillásteával. Én nem tudom , de nekem furcsa hogy vízzel kell kimosni ... ami szerintem fertőzésnek ki van téve. 2 naponta kell majd neki vissza menni a kórházba ahol majd ujra kitisztítják . háát.. nem tudom normális ez így ? és egy kérdés még mindig mitől alakul ki ez a betegség?
2015. ápr. 28. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. nekem 1-2 napig semmi nem érhette a sebet. utána kiszedték a draint és utána langyos vízzel zuhany alatt kellett tisztítani a sebet. utána betadinnal kellett fertőtleníteni+ leragasztani mull lappal és leragasztani. 1-2 naponta jártam sebészetre és még ott is tisztították. 1 hónap volt mire 100%ig begyógyult. amúgy bármikor bárkivel előfordulhat ilyen. nincs kifejezetten oka.
2015. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

7 éve sipollyal élek. egy ilyen tályog műtétből maradt vissza, crohn beteg vagyok, lehet hogy soha nem gyógyul be.

viszont kevesen tudják rólam, aki tudja is, el sem tudja képzelni mit jelent ez, de nem is baj.

még strandra is járok, csak a sipoly szintjéig ne legyen vizes, a rés pedig le van ragasztva mintha csak elvágtam volna ott és egy ragtapasz szerűség fedi, amit minden pisilésnél kicserélek.

van családom, soha senki nem kapott el semmit.

ezek nem fertőző baktériumok mások számára.

2015. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 29. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!