Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 14 évesen lehetek depressziós?...

14 évesen lehetek depressziós? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Már kb. 4-5 hónapja minden egyes nap lehangolt vagyok,otthon nem is beszélek szinte senkivel csak ha muszáj,sötét gondolatok járnak a fejemben,gyakran gondolom hogy minden érzelmemet el kell felejtsek,üresnek érzem magam.Sokat szoktam sírni. Az egyetlen dolog ami megnyugtat ha valami sorozatot nézek.. Mások előtt mosolyogni szoktam,bár mostanában már azt is hanyagolom. Ha társaságba megyek,csak azon jár a fejem,hogy mikor mehetek már haza (bár van néhány személy akiknél nem érzem ezt). Külsőmmel utálom,undorodok magamtól,bár ezzel nem hiszem hogy csak én vagyok így. Étvágyam ingadozó. Van olyan nap amikor sokat eszek,van olyan amikor szinte semmit. Aludni nagyon szeretek. Ha tehetném akkor csak alvással,és sorozat/film nézéssel tölteném a napjaimat teljesen egyedül. Nagyon keveset beszélek,de ha beszélek is akkor csak kivételes személyekkel ( belőlük senki se származik családból). Kb. ennyi lehet hogy kihagytam valamit. Segítsetek légyszi..

2015. máj. 2. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, a közhiedelemmel ellentétben ez nem korfüggő. Csak sokan elbagatelizálják, pont emiatt, mert nem is tudják, hogy egy tizenéves is küzdhet komoly depresszióval.
2015. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. máj. 2. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehetsz.Nagyon gyorsan kezdj el rendszeresen sportolni valamit.Az elfujja az egészet.A rendszereségen van a hangsúly.
2015. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Heti 4x táncolni járok,már egy jó ideje..
2015. máj. 3. 08:33
 5/8 homo ludensz ***** válasza:
Valóban nem korfüggő a depresszió. Ráadásul a te korodban kezd kialakulni a személyiség is.Ez még labilisabbá teszi az embert. Én is átmentem ezen régen mikor beültem a moziba és fim közben azon töprengtem hogy mikor lesz vége és utána mit fogok csinálni. A külsőddel kapcsolatban és nem tudlak megítélni de azt tudom hogy el kell fogadnod olyannak amilyennek most kinézel. Ez is változik ahogy "belenősz" önmagadba. Az alvás egy ösztönös menekülés mert addig sem gondolsz semmire. Ne csüggedj és ne minősítsd magad hogy te csak sorozat/film nézéssel mulattod a napjaidat.Ha gondolod hogy segít írjál,írd ki magadból.
2015. máj. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 3. 10:38
 7/8 anonim válasza:
En is 14 eves vagyok, es depressziot allapitottak meg nalam. Ha gondolod irj es beszelgethetunk.
2015. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Lehetsz. De kérj segítséget,családtól baráttól, orvostól. Ne tolj egy öndiagnózist mivel annak semmi értelme.

És ne vagdosd magad mert attól nem lesz jobb.


És soha ne felejtsd el: Ne a problémára koncentrálj,hanem a megoldásra

2022. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!