Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukámnak Szklerózis Multiple...

Anyukámnak Szklerózis Multiplex-e van már 4 hónapja, és nagyon szeretné elkerülni a tolószéket. Tanácsokat adna valaki mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Anyukám szobabiciklizik, tornázik és jár masszázsra is. Mindig megpróbálkozik kimenni a kb. egy utcára lévő buszmegállóhoz de nem bír, és ezért elég sokat sír. Plusz ez egy elég nehéz helyzet, mert apukánk itt hagyott minket úgyhogy most csak bátyám, anyukám és én vagyunk. Persze emiatt is elég rossz a kedve mindig. Én mindig mondom neki, hogy ez egy lassú folyamat és először nem az a cél, hogy a buszmegállóig elmenjen, hanem pl csak az utca végére, persze először segítséggel aztán ha jól megy akkor nélküle. Szóval ha van itt orvos, vagy SM beteg vagy bárki aki tudna hasznos tippeket, tanácsokat adni a leírtakon kívül azt nagyon megköszönném!

2015. máj. 3. 09:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%

Gyulladáscsökkentő táplálkozással kell kezdeni az autoimmun betegségek gyógyítását.

Ez a 0. lépés.

2015. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2015. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
2015. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

[link]


Talán ez a honlap a legjobb, korrekt információkat találsz kuruzslások helyett.


Jobbulást kívánok édesanyádnak!

2015. máj. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Hivatalos orvosi kamu:

"Egyelőre még nincs olyan módszer, amellyel biztosan visszafordítható lenne az SM, azonban számos kutatás folyik ebben az irányban" (szakértő válaszol című rovat..)


Nem egyetemen butított vélemény/tapasztalat:


A kegyetlen diagnózis ellenére itt vagyok 21 évesen és kosárlabdázok.

2003 augusztusában és volt 3 súlyos multiplex szklerózis (továbbiakban MS) epizódom. Tizenhat éves voltam akkor, s 15, amikor az első tünetek megjelentek. Utólag diagnosztizálták, amikor megtudták a tüneteimet. Kaptam bőr alá Rebifet (egy interferon gyógyszer a visszaesések megelőzésére). Szörnyen éreztem magamat tőle és az iskolai vizsgáim kellős közepében voltam. Akkor elhatároztam, itt az ideje más terápia után kutatni, amely segít az MS-en. Mondtam az orvoscsapatnak, hogy elhagyom a Rebifet. Nem támogatták és azt mondták, döntésem rövidlátásról tanúskodik. Én azonban eldöntöttem, hogy jobban leszek, nem csupán arra várok, hogy elkerüljem az MS visszaeséseket. 2004 óta semmiféle gyógyszert nem szedek... A kegyetlen diagnózis és prognózis ellenére itt vagyok. Egy nehéz egyetemen küzdök a táplálkozástudományi (!!) diplomámért. Kosárlabdázok és láthatólag teljesen tünetmentes vagyok (Van egy enyhe egyensúly és koordinációs problémám, ami az első MS rohamomból maradt vissza.) A táplálkozás hatalma az MS-ben, az autoimmun betegségekben, az egészségben és a hosszú életben nagyon alábecsült. Mint a táplálkozástudomány hallgatója, nagyra értékelem a palelolit táplálkozás mögött álló hatalmas tudományos ismeretet

Conor


Helló, csak szeretném nagyon megköszönni a Paleo táplálkozásban végzett munkátokat. MS-em van és megismertem a Paleo diétát tavaly ez idő tájt. Azóta - ha nem is teljes mértékben - de komolyan paleo diétán vagyok 2008 március 31 óta, és teljes tünetmentességben vagyok azóta. Ez a legjob évem, amióta 10 évvel ezelőtt MS-t diagnosztizáltak nálam.

Elizabeth


A férjem azt mondta, az volt házasságunk legsötétebb ideje, amikor 2007 júniusában kimondták nekem az MS diagnózist. Had mondjam el, micsoda eredményeket értem el hat hónap alatt. Tizenkét kilót fogytam, mióta elkezdtem a paleo étrendet. Eltünt a köd az agyamról, tele vagyok energiával. Imádom, amit eszek, a világlátásom sokkal jobb, nem vagyok depressziós, bízok a mozgékonyságomban és képes vagyok úgy élni az életemet, ahogy akarom. Pl. tegnap nyolcszor másztam meg a lépcsőket. A férjem szerint a házasságunk újjászületett. A hagyományos gyógyszerekről, amiket felírtak nekem, csak annyit, hogy nem kezdtem el a Rebifet, amit az orvosom 2008 szeptemberében ajánlott nekem. Amikor azt mondtam neki, hogy a megfelelő diétát fontolgatom, mint reális alternatívát, azt mondta, ezt a kezelés mellett, nem pedig helyette kéne alkalmaznom. A legjobb az egészben, hogy jobban érzem magamat a paleo étrendtől, mint valaha is, mióta a kezeléseket előírták nekem.

A ráadás, hogy van egy barátnőm, akinél 2009 januárjában diagnosztizálták az MS-t, s miután hallott arról, milyen változások történtek nálam (ismert korábbról is, mielőtt meghallgattam a paleo előadást), ő is elkezdte - és fantasztikusan érzi magát. Az orvosa, amikor beszélt neki a diétáról és hogy mennyire jól van tőle, azt mondta neki, hogy "ez egy zagyvaság és a Maga barátja őrült". Hidd el, ha látod és így ő keresett egy másik orvost. A barátnőm azt mondta nekem, hogy micsoda ajándékot adtam neki azzal, hogy rávetem erre a diétára.

Kristen A. Gray


Forrás: Cordain, L: A New M.S. Diet Program: Treat Multiple Sclerosis with Diet

2015. máj. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

5-ös, amit leírtál, nem orvosi kamu, hanem a valóság, amely mögött sokkal nagyobb, kiterjedtebb, ellenőrzött körülmények között zajló tudományos kutatás van, mint ami a paleolit diéta hatékonyságát alátámasztja. Neked visszaeső típusú (relapszáló-remittáló) sclerosis multiplexed van, amelyre jellemző, hogy a rohamok között gyakorlatilag szinte tünetmentes vagy.


Tekintettel arra, hogy a pszichés állapot jelentősen befolyásolhatja a betegség lefolyását, az, ha valaki hisz egy alternatív gyógymódban (pl. a paleolit diétában), valóban segítheti a tünetmentes szakaszok hosszabbodását, de ez nem jelenti azt, hogy bizonyított gyógymód.

2015. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, anyukám már egyébként olvasgatott a paleoit diétáról, és mondta, hogy nekiáll.
2015. máj. 3. 10:53
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

"nem orvosi kamu, hanem a valóság"


Mert az orvosok aztán sokat tudnak a valóságról :)

Á, nem is csak a pénzről és a betegségek profitorientált fenntartásáról-kezelgetéséről van szó, a gyógyszeripar bevételének gyarapításáról. Ez nem valóság, ez egy vállalat/ipar pénzéhsége. Létező dolog, de nem a szavaik nem a valóságot tükrözik, csupán az érdekeiket :)

2015. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

#8-as látod, ez az a szint, ahova nem érdemes lesüllyedni vita terén.


Remélem, az appendicitisedet vagy tonsillitisedet is meggyógyítja a paleolit diéta, hogy csak banális megbetegedéseket említsek.

2015. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

Én mint 19 éves SM beteg(3 éve van) sok nem megterhelő mozgást és egészséges táplálkozást ajánlom. Vannak különösen SM-re tervezett diéták -SWANK, overcoming MS, de ezeket nehéz tartani itteni viszonyokhoz képest(főleg az árak miatt), de aki kitartó és megteheti annak persze sikerül. Ha pozitívan áll hozzá a dolgokhoz az sokat segít! És élje úgy az életét mintha nem lenne beteg Fontos a napi D vitamin bevitel is. És igazam van az előttem szólóknak, sajnos a mai orvoslás 90%-a csak a pénzről szól. Azok a sz.rok amiket kapunk kezelés gyanánt sokkal több bajt okoznak a későbbiekben.

Ha gondolod nyugodtan írj :)

2015. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!