Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Próba idő alatt van jogom...

Próba idő alatt van jogom táppénzhez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az bajom, hogy pénteken délután belázasodtam.39 fok a lázam...március 16-án kezdtem, gondolhatjátok hogy féltem a munkahelyem.Azért is féltem mert lazaság van cégnél, nincs keménykedő német vagy japán aki elvárja a túlzott fegyelmet.Az a problémám hogy 3 éve van egy prosztatagyuszim, valószínű ettől lázasodtam be, korábban azt hittem valami mosatlan paradicsomtól.És ráadásul nehezen is tudok pisilni.Pedig pont a múlthéten intéztem el, hogy ősszel megműtsenek hólyagnyakszűkületre.

2015. máj. 3. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Közalkalmazotti jogviszony esetében nincs jogod hozzá, de vérmérséklet függő, hogy elengednek-e. Az én munkahelyem szájhúzva ugyan, de meg szokta engedni.
2015. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Az a baj, hogy próbaidő esetén indok nélkül azonnal Elküldhet. Szabadság inkább?
2015. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem is tudom azt hogyan kérjek az utólsó pillanatban.
2015. máj. 3. 13:56
 4/12 anonim ***** válasza:

Telefonszámot tudsz?

Ez a legpechesebb amikor próbaidő alatt beteg az ember. Én valamelyik augusztusban kezdtem el dolgozni, év végi leallasra meg kellett hagyni azokat a szabikat amit idoaranyosan kaptam és beteg is lettem. Szabira nem tudtam jönni, táppénzre nem mertem menni. Hát szar volt úgy lenyomni az éjszakás hetet. Igaz nekem ilyen magas lázam nem volt.

Ha van elég szabid akkor a fonokodet fel tudod hívni. Vagy bemész, megmutatod magad és elkerezkedsz szabira. Bár ha látja rajtad hogy beteg vagy akkor táppénz esetén sem valószínű, hogy elküldenek.

2015. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen pont arra gondoltam megmutatom nekik magamat hogy nem vagyok jól. A műszakvezető normális és jó fej, de a döntés nem övé hanem a főnökéjé.Aki meg hüle is mint a segg stb. Eddig csak 1-2 szabim fogyott, 1 azért mert pont felmentem pestre dokihoz, a másik meg kötelező leállás volt.s még szombaton is dolgoznom kellene, ugye a kaja idő.
2015. máj. 3. 14:19
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Szabadság sem adható ki a próbaidő alatt, szóval ez eleve bukta.
2015. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De általában megkérdezik a muszakvezetot. Azért csak ő van veletek. Tényleg ha végképp nem tudsz dolgozni akkor nem is menne, nem kell erőltetni. Kis kockázat azért van próbaidő mellett de mit lehet csinálni?
2015. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem voltal meg probaidon ugy latom. Dehogynem kiadható. Baromság. En is voltam. Le lehet pontozni de utananezhetsz.... Kérdező is volt valahogy szabin. Fura nem???
2015. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Másrészt olyan nincs hogy valakinek ne legyen joga táppénzre. Nem vagy képben bocs, ez nyilvánvaló.
2015. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok nem akarom hogy kirúgjanak, egyébként szorgalmas vagyok. Olyat is meg akarok csinálni amihez jogilag közöm nincs, mert nem vagyok tmks.
2015. máj. 3. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!