Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mononukleózis lenne?

Ez mononukleózis lenne?

Figyelt kérdés

Előző előtti héten úgy 3 napig fájt a torkom de nem csináltam vele semmit csak ittam jó sok vizet, aztán elmúlt. Előző hét szerda óta viszont megint elkezdett iszonyatosan fájni. Anyám megnézte a torkomat és mondta hogy elég gennyes. Lázam akkor még nem volt csak 37.4 körül. Másnap mentünk reggel az orvoshoz aki volt olyan ügyes hogy egyáltalán semmilyen gyógyszert nem írt fel. Hát jó-gondoltuk-Végülis ő az orvos. Aztán pénteken elkezdett feljebb menni a lázam, 38.4-ig és ott megállt. Vettem be lázcsillapítót de nem használt semmit. Vasárnapig minden nap ittam actimelt, ettem c-vitamint...De nem történt semmi. Az napig bírtam és akkor elmentünk kórházba ügyeletre. Ott az orvos normális volt, teljesen elszörnyülködött hogy hogy néz ki a torkom...A baj az volt hogy akkorra már eléggé rosszabbodott a genny a mandulámon. Igazából csak egyik oldalon fáj (bal) és a nyirokcsomó ott úgy meg van dagadva hogy alig lehet kivenni a nyakamat...Számat alig bírom kinyitni. Az orvos írt fel antibiotikumot és azt mondta hogy következő nap menjünk vissza ahhoz az orvoshoz ahol legelőször voltam. Visszamentünk, de nem az az orvos rendelt akinél csütörtökön voltam hanem egy másik. Az normálisabb volt... Megnézte a torkomat, megnyomkodta a helyet ahol a lépem van és vett három kis fiolányi vért amit elküldött abba kórházba ahol előző nap voltunk. Holnapig kell várnom az eredményre de félek hogy mononukleózis lesz. Vizet inni nem igazán tudok ezért óránként iszom a teákat és citromlevet (azt olvastam hogy az lemossa a gennyet) Az orvos még azt is mondta hogy pénteken megint vissza kell mennem hozzá. Szerintetek? Valakinek volt már hasonló?

Köszönöm hogy végig olvastad :ss



2015. máj. 5. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az. Nem kell rá antibiotikum, és nem tesz jót a fizikai megerőltetés.

Szóval teázz, pihizz, gyógyulj!

2015. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. máj. 5. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!