Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vesemedence gyulladás lehet...

A vesemedence gyulladás lehet halálos?

Figyelt kérdés
2015. máj. 6. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon durva a gyulladás, akkor igen, átmehet vérmérgezésbe (szepszisbe), amikor a baktériumok bekerülnek a véráramba, elárasztják a szervezetet, és ez halálhoz vezet.


Ha nem is hal bele az illető szepszisbe, akkor is elég sok következménye lehet, az adott vese elgennyedhet, elhegesedhet, és kiesik a működésből-veseelégtelenség lép fel. Emellé ez járhat vese eredetű magasvérnyomással, aminek az lesz következménye, hogy a másik vesén megnő a terhelés, és szépen lassan az is tönkremegy.


A vesemedence-gyulladás nem játék.

2015. máj. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom,nem játék!Anyának az van és ezért érdeklődtem mellesleg az rcp vagy rtc je nem tudom mi de r-el kezdődik ami a gyulladást mutatja nos az 0-3 között a normális maximumba is 3 na ez anyának 156b akkor mostez mitjelent?
2015. máj. 10. 10:49
 3/5 anonim ***** válasza:
A CRP-re gondolsz :) Ha anyukádnak 156, az azt jelenti, hogy egy súlyos gyulladás játszódik a szervezetében, ez az érték nagyon magas. Remélem szedi rendesen az antibiotikumot, és betartja az orvos utasításait. Ha így tesz, remélhetőleg minden rendben lesz. A vesemedence-gyulladásból nyom nélkül kigyógyulni nem lehetetlen, csak nagyon oda kell figyelni. Jobbulást kívánok anyukádnak.
2015. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen az!! :D hát anyát hétfőn engedik ki (ma) de míg bent van adják neki rendszeresen a gyógyszerekt csak anyum olyan hogy majdnem kórházba került már a cigi miatt de hiába mert nem teszi le pedig tudja hogy rossz vége lesz és amikor rá szólok higy nem kéne még én vagyok lecseszve hogy mi alapon szólok bele..na mindegy szerintem amint hazajön elfelejti az egészet és mi se történt volna szarni fog rá, már elnézést, hogy így fogalmaztam..de azért nagyon szépen köszönöm a nevében is :)
2015. máj. 11. 00:52
 5/5 A kérdező kommentje:
És a válaszokért is nagyon nagyon hálás vagyok szóval köszönöm! :')
2015. máj. 11. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!