Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mért viselnek pelenkát egyes...

Mért viselnek pelenkát egyes ép inteligenciával rendelkező Autisták?

Figyelt kérdés
Olvastam olyant is, hogy egyes Autisták 5 évesen lettek éjszakára pelenka mentesek. Míg mások nappalra is pelenkát viselnek 10 évesen is.

#autizmus #ép intelligencia #szobatisztasság.
2015. máj. 7. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus egy spektrum, amelyen mindenféle értelmű és képességű autisták helyezkednek el. A spektrum alján az önellátásra teljesen képtelen, nem beszélő, semmilyen módon nem kommunikáló autisták vannak, a spektrum tetején pedig a magasan funkcionáló autisták, köztük sok zseni, akik teljes életet tudnak élni, családot tudnak alapítani, társadalmilag hasznos tevékenységeket tudnak folytatni, stb. stb.


Jellemzően az ép értelmű autisták fejlődése nem, vagy csak kis mértékben tér el neurotipikus társaikétól, ugyanakkor egyes funkciókban akár több éves megkésettség tapasztalható.


Ennek oka sokszor nem is az, hogy nem lennének képesek az adott területen beérni NT társaikat, hanem egyszerűen nincs meg a belső elhatározás. Az autistákra általában is jellemző a megszokotthoz való (igen merev) ragaszkodás, a változás elutasítása. Akkor képesek fejlődési ugrásokra, ha megérik bennük erre a szándék, tehát ŐK AKARJÁK. Ez esetben akár egyik napról a másikra képesek korábbi mintázatokat elhagyni, és ugrásszerűen fejlődnek.

2015. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Magamból kiindulva talán azért, mert nem tudják, miért nem kellene viselniük. Sok esetben az elhatározás hiányzik. A pelenkát megszokják, biztonságos, ha nincs motiváció elhagyni, akkor előfordul, hogy 10 évesen sem teszik meg.

A másik ok az lehet, hogy az autik kicsit másképpen érzékelik az ingereket. Ebbe beletartoznak a külvilágból jövő (hang, szagok stb.) és a testünkből jövő ingerek is (pisilési inger, éhség, fájdalom.) Nem figyelnek annyira az ingerekre, így sok auti nem veszi észre ha valami fáj, ha éhes, adott esetben, ha pisilni kell. Ha megvan a motiváció, általában nagyon hamar megtanulják kezelni ezeket, ahogy az előttem író is kifejtette.

Amikor kiderült, hogy autista vagyok, a szüleim féltek is ettől mert láttak 8-10 évesen pelenkás auti gyereket de feleslegesen aggódtak, mert annyira irtóztam a nedvességtől és a szagoktól (egyébként ma is) hogy az átlagnál még hamarabb is lettem szobatiszta, csak ne kelljen a pelenkát szagolni. Viszont nem szóltam ha éhes, álmos stb. voltam, ha valami fájt. Arra nem volt meg a kellő motiváció. (:

2015. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!