Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak a hátammal?

Mit csináljak a hátammal?

Figyelt kérdés

14 éves korom óta van skoliozisom (25-27 fokos) és kb. 1 éve kyphosisom. Mind a kettőre kaptam fűzőt, de nem igazán használt. A hátam rettenetesen tud fájni. Volt olyan, hogy az iskolában a földre feküdtem, mert nem bírtam.

10 évig úsztam, a tornát heti 3 alkalommal csinálom. Az úszást abbahagytam 1.5 éve és a táncot is, mert fájt.

Nos mit tehetnék?

19L



2015. máj. 8. 14:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a fejem sokszor fáj és jábaim sokszor elzsibbadnak.
2015. máj. 8. 14:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdést tettem fel, én is, hátha akadok olyanra, akinek van ilyen betegsége. Illetve, én a bütyök műtétről is kérdezek, hogy érdemes-e belevágni.....biztosan fiatalabb vagy nálam, talán, még szülés előtt állsz. Nézz utána, a Schroth gyógytornának, amit egyénre szabottan tanítanak be. Nekem erre eddig nem volt anyagi keretem, így csak a magam érzése alapján csinálom. A napokban olvastam, és én is gondoltam erre, hogy az úszás, nem minden esetben jó. Nekem pl. nem, mert kialakult a lapos hát, domború hát, azaz asszimmetria, és az úszás szimmmetrikus mozgás. Én már rég túl vagyok a szüléseken, fitt, csinos nő vagyok, lennék..de a hátam miatt totál kivagyok. Pszichésen, és elkezdett miatta fájni az egyik lábam, sőt, ha masszírozom a forgóm, csípőm, lágyéki részt, még a kezemen is elzsibbad az ujjam, rövid időre. Ijesztő. Nyáron elmegyek MR-re, hogy milyen mértékű a kopásom,. Nekem sosem mértek fokot, pedig ortopédusnál is voltam....De, kb, olyan lehet, mint neked. A passzentos felsőknek vége...de ez csak esztétikai probléma. Viszont, a kopások, esetleg gerincsérv, a rossz súlyelosztás kemény, egyre több fizikai panaszt okoz. Tehát, mit csinálj? Speciális, rád szabott tornát. Egyebet nem tehetünk. Ja,...én csak gondolom, hogy nő vagy, mert ez a betegség, főként minket érint....nekem, ez nagy kereszt, az biztos
2015. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat.

Ha segít neked, akkor a bütyökműtét nem annyira fájdalmas. Nekem már volt kettő. :)

2015. máj. 9. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Segít, igen....kb mennyi idő a felépülés, és igaz? Ezek szerint, újra visszajön a bütyök?

Súlyfürdő a hátadra, pl. az is jó. Gyógyvizes beutaló, masszírozás stb. A tartó izmokat kell erősíteni...nekem ezt mondták

2015. máj. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem 6 hét volt 1 láb. Nem jön ki újra, nekem a lábfejem mind két oldalán van/volt bütyök.
2015. máj. 10. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!