Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » LÁGY-RÉSZ-MESZESEDÉS megszünte...

LÁGY-RÉSZ-MESZESEDÉS megszüntetésére, vagy legalábbis javítására mit tehetek?

Figyelt kérdés
A nyakam és a vállam között elmeszesedtek az ízületek. A röntgen kimutatta.Mitől van ez, és hogyan javítható? Időnként nagyon tud fájni, be is gyullad ott valami, és csak erős gyulladásgátló gyógyszert szedve csillapodik. Táplálkozási hiba lehet az oka? JAVÍTHATÓ?

2015. máj. 11. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyógytorna ill. rendszeres nyak-váll torna. Egészséges táplálkozás, az erősen tisztított alapanyagok mellőzése, fokozni kell a kalcium és esetleg a D3 vitamint bevitelt is, kerülni a túlzott foszfor bevitelt (ömlesztett sajt, foszforsavas üdítőital).
2015. máj. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rossz kalcium anyagcsere: a tejtermékekkel túl sok kalciumot viszünk be, közben alacsony a d-vitamin szintünk.


Megoldás:

D-vitamint magnéziummal és k2 vitaminnal együtt pótolunk.

Tejtermékeket nem fogyasztunk.

Gabonákat, (tejtermékeket) feldolgozott, egyéb gyulladásfokozó műkajákat nem fogyasztunk. Vegyszereket lehetőleg szintén nem.

2015. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem csak ez az egy problémád van, ha a röntgen kimutatta. Csak ez érződik leginkább.

Ha rendbe akarod tenni a szervezetedet, oxigént kell bevinni az emésztésbe és a tüdőn keresztül is. Némi plusz oxigén megindítja a szervezet regenerációs folyamatait, és idővel rendbe jön.

2015. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milyen jó tanácsokat adtok.! - Hiszem, hogy jobb, mint amit a reuma- orvos mond. Főleg, mert ő tanácstalanul néz rám, - mit akarok, ez már a korral jár. (60 körül már ne akarjak fájdalom nélkül élni.) Amit lehet, azt szeretném megtenni. D3 vitamint szedek ( Fresenius 1000 NE naponta), a tejet próbálom kiiktatni, mert pikkelysömöröm is van ( a fejem viszket..)de az enyhe csontritkulás miatt a kalciumpótlás is fontos... Nehéz úgy kajálni, hogy mindennek megfeleljen. KÖSZÖNÖM A TANÁCSOKAT!
2015. máj. 12. 07:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Épp a kalciummal kapcsolatban olvastam régebben, hogy az étrendbe adagolt kész kalciumot a szervezet beépíteni képtelen. A csontozathoz szükséges kalciumot a szervezet koleszterinből állítja elő, ott helyben ahova éppen kell az építőanyag. A tablettákkal bevitt kalcium, és az elemi kalciumot a széklettel kiüríti. Ha csontritkulásod is van, egyél sok tojást és disznózsírt, szalonnát. Hogy emelkedjen egy kicsit a koleszterinszinted. És rágd meg jól az ételt, hogy minél több nyállal keveredjen. A cukrot se spórold ki az ételeidből, mert az fokozza a nyáltermelést. Ha teheted, adj minél gyakrabban vért, hogy az elöregedett sejtjeid is cserélődjenek.
2015. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, és kérdezd meg attól az orvostól, hogy miért nem adja vissza a diplomáját? Azért mert nem adnak érte pénzt?

Igen is van fájdalommentes élet még hatvan fölött is. Csak nem kell mindent megzabálni ami a médiából dől ránk!

2015. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A pikkelysömörre is jól hathat az emelt d-vitamin.


De tényleg fontos lehet mellette a magnézium és a k2. És akkor nagyon rendbe jöhet minden :)


Az orvosnak nem személyes ügye az Ön jóléte. Ha megnéznénk az orvosi képzést, valószínűleg eleve nem is tanultak az egészségről, jóllétről túl sokat. Vagy egyáltalán, vajon mennyit tanulhattak...


Mindegyis, valószínűleg azt tanulták, ami valakinek érdekében áll. Mondjuk ha én gyógyszert gyártanék, lazán kilobbiznám, hogy az én gyógyszerem előnyeiről tanuljanak orvosok majd segítsenek értékesíteni, és akkor állandó vásárlóim lennének a krónikus betegek és az állam (tb rendszer) így együtt.


Valami ilyesmi megy amúgy manapság is, tehát túl sok okosságot orvostól én eleve nem várok. Nagyon meglepő is a kevés számú üdítő, pozitív ellenpélda. De hát oly' kevés jó orvos van, csak mondják, hogy színvonalas az itthoni képzés.. :)

Akkor milyen lehet máshol? :S

2015. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mit gondoltok a KALCITRIÓ komplex készítmény hasznos?

...Amúgy én most MÁKKAL és SZEZÁMMAGGAL próbálom PÓTOLNI a KALCIUMOT, ezekben magas a szerves kalcium.

Érdemes lenne VEGETARIÁNUS DIÉTÁT tartani? Mi a véleményetek? Az ízületi fájdalom csökkenne állítólag...(?)

2015. máj. 13. 11:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a mák, mákolaj, szezámmag, zöldségek elegek kalcium bevitelnek (s ha jó a kalcium anyagcsere, akkor a megfelelő helyre is épül be).


A vegetáriánus étrendet ki kell próbálni, a mi válaszunk puszta hitvallás lenne. Egyik ember kedveli a vega étrendet, másik ember eleve elveti, emögött nem sok racionalitás lenne. Tehát ki kell próbálni Önnek hogyan menne.


Személy szerint, én húsevő vegának tartom magam. Ugye a vegetáriánus étrendbe beleférnek állati tápanyagok, például ovo-fiszko-vegetáriánusok fogyasztanak tojást és halat. Én emellett fogyasztok csirkét, marhát, sertést is, de hét ezek részletkérdések.

Ha állati fehérjék már kerülnek a szervezetünkbe (nem túlzott mennyiségben) az szerintem jó. Zsírokkal hasonló a helyzet, bár én a kókuszzsírt értékelem jelenleg a legtöbbre, és ez éppen növényi. Ettől függetlenül kisebb mennyiségben a halak omega3 zsírsavakat tartalmazó zsírját preferálom a növényi telítetlen zsírokkal (olajokkal) szemben.


Összességében? A moderált húsfogyasztásban semmilyen gyulladásfokozó, kalcium-anyagcserét károsító hatást nem ismerek. A túlzott fehérjefogyasztás viszont fölösleges, sőt hosszú távon ártalmas is lehet, a tejfogyasztás egyértelműen ártalmas gyulladás és kalcium anyagcsere szempontjából (meszesedés).


Hogy mi a túlzott állati fehérje fogyasztás? Nem tudom, de nem kell minden nap húst enni, főleg nem minden étkezésre, fölösleges bár tápláló és ízletes is, az biztos.

2015. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sikerült-e csökkenteni vagy elmúlasztani a meszesedést? Nekem most van a vállamban, és operálni kellene...
2015. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!