Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztencia? Vagy mi...

Inzulinrezisztencia? Vagy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Magán úton csináltattam inzulinrezisztencia vizsgálatot főként hajhullásom és egyéb tüneteim (álmosság, furcsa szívdobogás) miatt. Ez lett az eredmény:


Éhgyomri glükóz: 4.8 mmol/l Inzulin: 4.0 mIU/l

Glükóz 60': 4.2 mmol/l Inzulin 60': 7.2 mIU/l

Glükóz 120': 4.4 mmol/l Inzulin 120': 21.3 mIU/l

HOMA-IR 0.8


Szerintetek nagy baj van? Ez inzulinrezisztencia?

Még azt is hozzáteszem, hogy gyerekkorom óta szőrösebb vagyok az átlagnál, de a menstruációm rendszeres, talán 1-2 nap eltéréssel. Vékony testalkatú vagyok. A családban sajnos volt/van cukorbeteg.

Előre is köszönöm a választ!



2015. máj. 11. 10:18
 1/5 A kérdező kommentje:
24/L voltam
2015. máj. 11. 10:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Ha magán úton csináltattad, akkor valószínű az endódokit is magán úton kell intézned. A háziorvosok jó része ugyanis azt se tudja mi ez. Fiatal háziorvosom van, mégis minden alkalommal megkérdi, hogy mire szedem a metformint, ha nem vagyok cukorbeteg, mindig elmondom, mégis minden következő alkalommal rákérdez és csodálkozik. Ha a tiéd is ilyen tájékozatlan, akkor nem fog endokrinológushoz küldeni.

(amúgy én is vékony vagyok, hízásra képtelen vagyok)

2015. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, én sem tudok hízni, inkább fogyok. Főleg ha többet eszem, ami furcsa... Pajzsmirigyemmel is gond van (kezdődő autoimmun alulműködés, ez is most derült ki, de elküldtek vele), úgyhogy lassan elmegyek már magán endokrinológushoz. Remélem mihamarabb megoldódnak ezek a problémák, mert nagyon fáradékony vagyok és élni alig van kedvem.
2015. máj. 11. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nem inzulinrezisztencia,még csak hajlam se,úgyhogy megnyugodhatsz!

Viszont nekem is ezek a tüneteim és nagyon magas a prolaktinom.(ez is okozhatja a tüneteket).Úgyhogy mindenképp menj el endokrinhoz,és kérj egy teljes hormon vizsgálatot.Lehet nálad is a prolaktin a gázos.

2015. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a véleményt! prolaktinomat nézték, nem volt határon felül, de szerintem már magasnak számít (19 valamennyi volt és 24ig jó azt hiszem). Eléggé ideges voltam a vérvétel előtt, azt hallottam az is befolyásolja, + nagyon sok stressz van amúgy is az életemben.
2015. máj. 11. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!