Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Biztos hogy asztmám van?...

Biztos hogy asztmám van? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Én egy 22 éves fiú vagyok.

Több hónapja légszomjam van. Ha nem kapok levegőt akkor sóhajtási és ásitási kényszerem van. Úgy érzem hogy csak félig kapok levegőt és izzadok, furán érzem magam, nem tudok másra figyelni és kiszáradok. Egy sikeres sóhajtás vagy ásitással ez azonnal megjavul. De van mikor egyszerűen hiába ásitozok, úgy érzem a levegő nem elég a tüdőmben. Az alvásom zavartalan. Ébredés után van mikor pár perc múlva kezdődik el de van mikor 1-2 óráig semmi bajom. Voltam kivizsgálatokon. Vérvétel, mellkas röntgen, tüdőszűrőn és ezek negativok lettek.

Allergia vizsgálat pozitiv lett "korai fák keveréke, gyom keverék, fekete üröm"

Asztma vizsgálaton megállapitották hogy nekem az van.

Én akkor éppen rosszul voltam és megint nem kaptam levegőt. (Elég feszült is voltam)

Ott helyben kaptam rá Foster innhalációs oldatot amit be is fújtam 2x de NEM javult.

Kaptam receptet ami ugyan ez a Foster és még egy Berodual-t is. Ezt ki is váltottam.

Már 4. napja használom őket de semmi javulás, ugyanúgy nem kapok levegőt. Ezek szerint mégsem asztmám van? Mennyi idő múlva kéne ezeknek hatnia?



2015. máj. 15. 04:06
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Ha voltál pulmonológián és ott a légzésfunkciós és egyéb vizsgálatokat követően azt mondta a doki, hogy asthmás vagy akkor az valószínűleg úgy van.

Mivel írtad, hogy allergia teszt is pozitív lett, ezért valószínű, hogy extrinsic asthmád van (tehát allergiás eredetű). Azok a dolgok váltják a fulladásos/nehézlégzéses/dyspnoes rohamot amikre allergiás vagy. (ezen pollenek bejutása a szervezetbe különböző anyagok felszabadulását idézi elő ami bronchospazmust(hörgőgörcsöt) vált ki--> nehézlégzést okozva ezzel)

A következtetés: próbáld kerülni az allergén tényezőket, ha ez nem megy (nyilván nem élhetsz bezárva) akkor javaslom az anthisztamin szedést. Anno nekem a rohamoldóhoz és a kortikoszteroidhoz írt fel a doki antihisztamint. Személyes véleményem szerint a cetirizin-dihidroklorid hatóanyagúak a legjobb készítmények. (másodgenerációs antihisztamin.. nem okoz fáradtságérzetet viszont nagyon jól hat ellentétben az Allegrával...)

Én csak ezt szedem szerencsére rohamom nem volt még olyan nagymértékű illetve azt sem tudom megmondani mikor volt utoljára.

Annyit még, hogy az asthma bronchiale alapvető therapiájábhoz tartozik a kortikoszteroid (pl. Foster, Alveso) + egy rohamoldószer (pl: ventolin, Berodual) . Az előbbit naponta a roham megelőzése miatt kell szedni az előírt adagban(gyulladáscsökkentő hatása miatt nem lesznek a hörgők annyira érzékenyek a különböző allergénekre) míg a másodikat akkor kell alkalmazni, ha fellépett a roham és annak a gyors megszüntetését kívánjuk elérni. A rohamoldók pár percen belül hatnak és a hatásuk kb. 2-4 óráig tart. Kerüld a rohamoldó használatát amennyire csak lehet, mert ha túl sokat fújsz be paradox nehézlégzést okozol magadnak ezzel.

Remélem tudtam segíteni, bármi kérdésed van nyugodtan írj.

2015. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!