Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » CUKROS ember hogyan tud...

CUKROS ember hogyan tud fogyókúrázni, ha túlsúlyos? Sokszor eszik keveset és többet mozog az megoldás? Elméletben biztos, de a gyakorlatban? TAPASZTALAT ÉRDEKELNE!

Figyelt kérdés

#diéta #cukorbeteg fogyókúrája
2015. ápr. 20. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanugy mint masok. Kevesebb kaloriat visz be mint amennyit elhasznal.
2015. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

A cukorbetegnek csak a ch-bevitelre kell figyelni.

Ha csökkenti a bevitt tápanyagok kalóriatartalmát (föleg a zsír mennyiségét), betartja a napi kalóriakeretet, és emellett megfelelöen mozog, akkor fogyni fog.


Ajánlom a kalóriabázis.hu-t ott be lehet állítani a kalória mellett a ch-fehérje-zsír mennyiséget is, így nem következhet be probléma a ch-mennyiséggel.

2015. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Cukrosnak tilos fogyókúráznia, viszont fogynia kell, ha túlsúlyos (II. típusú cukorbetegség).

Nincs itt ellentmondás? Nincs! A kúra az alkalmi, kampányszerű, s szinte mindig hatástalan.

Cukorbetegnél az a cél, hogy olyan életmódot folytasson, amelyet megszakítás nélkül, élete végéig tartani tud. Nem járhat lemondással, mert rosszkedv önmagában is rosszul hat a cukorbetegségre.

A rendszeres mozgás mellett a kisebb adagokra osztott étkezés, a lassan felszívódó szénhidrátok előtérbe helyezése a lényeges. Ez zöldségeket és gyümölcsöket jelent elsősorban. Fehérjeforrásként pedig a sovány húsok (hal, szárnyas).

2015. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugy, hogy a dokit meg kell kérni, hogy küldjön el dietetikushoz, és akkor átállítják a szénhidrát és inzulin adagját.
2015. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A 3. szépen le lett pontozva, de kedves kérdező nyugodtan fogadd el helyes válasznak. Nem az ujjacskámból szoptam, hanem pontosan tudom miért írtam, s hidd el, ez a helyes válasz. Magam is cukros vagyok.
2015. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!