Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Leiden mutaciom van?

Leiden mutaciom van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyukamnak es hugomnak Leiden mutacioja van es a sulyosabb fajtabol. En rendszeresen adok verplazmat de meg nem volt gond de most hogy nekik kiderult hogy ez van le kebe alljak nehogy bajom legyen? Lehetseges hogy en is orokoltem anyamtol?
2015. máj. 17. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is homozigóta Leidenes vagyok, és nem szabad se vért se plazmát adnom, ez benne is van a nyilatkozatban amit véradás előtt kitöltesz. És igen, vizsgáltasd ki magad, mert súlyos következményei lehetnek. Bár nem írtad fiú vagy-e vagy lány, de pl a terhesség sokkal veszélyesebb.
2015. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Plazmaadáskor kiderült volna-e vagy nem?
2015. máj. 17. 14:32
 3/3 anonim ***** válasza:
nem, mivel erre a betegségre nem vizsgálják, csak nemi betegségekre és haemophiliára. Én is rendszeres véradó voltam 18 éves korom óta és mégsem derült ki csak mikor embóliát kaptam.
2015. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!