Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Leiden heterozigotáknak mire...

Leiden heterozigotáknak mire kell odafigyelniük, ha nem szednek már véralvadásgátlót?

Figyelt kérdés

Leiden heterozigota vagyok. Szedtem 6 hónapig fogamzásgátló tablettát, de nagyon sok bajom volt tőle (alvadt vérköpés, nehézlégzés). Addig találgattak az orvosok (atipusos tüdőgyulladás stb.)amíg egyszer be nem feküdtem a Pulmonológiára és ott ki nem derült, hogy microembóliám van már jó pár hónapja a fogamzásgátló tablettától. Bent kaptam vérhígítót, és beállították a Warfarin adagomat. Szedtem egy évig. Ez idő alatt megcsinálták a genetikai vizsgálatot. Ott derült ki, hogy Leidenes vagyok és nem valami más jellegű betegség az oka (pl fehérje hiány). Abbahagytam a véralvásgátló szedését, mivel heterozigota vagyok és a kórházi kezelés óta nem pusztítottam magam a fogamzásgátló tablettával.


Azon gondolkoztam most, hogyha betartottam a K-vitamin diétát a véralvadásgátló szedése alatt, akkor nem kellene jobban odafigyelni most is erre a diétára? Hiszen nincs már ami gátolná a K-vitamin felszívódását a szervezetben.

Erre vonatkozóan nem mondott nekem semmit sem a szakorvos.

Nem az lenne a logikus, hogy most jobban betartom? Esetleg nem kéne sokkal több folyadékot fogyasztanom naponta?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2015. márc. 17. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából neked az alap problémát a fogamzásgátló okozta, amit már nem szedsz, a mellékhatásokból pedig már kikezeltek. Mivel már nem szeded a gyógyszert és már nem szenvedsz a mellékhatásoktól így gyakorlatilag visszatérhetsz ahhoz az életedhez amit a fogamzásgátló szedése előtt éltél.
2015. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hmm...értem. Végül is igazad van. Van benne logika. Köszönöm a választ. :)
2015. márc. 18. 14:28
 3/8 Fődi Gabriella válasza:
Ha leiden heterozigota vagy, számíts rá, hogy újra előfog jönni a betegség. Mindenképpen igyál sok folyadékot, mozogj rendszeresen, és nekem amikor abbahagytam a gyógyszert azt mondták hogy minél több K vitamint vigyek be a szervezetemben ugyanis az megakadályozza a vér alvadását. a gyógyszerrel együtt azért nem lehetett szedni, mert az rontotta a gyógyszer hatását.
2015. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Fődi Gabriella!


Pont az ellenkezőjét olvasom mindenhol.

"A K-vitamin legfontosabb szerepe, hogy befolyásolja a vér alvadási képességét. Ha a vérben nem képződnének vérrögök, akkor az életveszélyes állapotot okoznak. A K-vitamin segít a fehérjék összetapadásában, ami szükséges a véralvadási faktorhoz. A K-vitamin olyan erős, hogy bizonyos véralvadásgátló gyógyszerek hatását is képes visszafordítani."


Ezek szerint nem szabad túlzásba vinni!


Ellenben az E-vitaminnal, mert annak állítólag véralvadásgátló hatása van, ezért is segít az öregedési folyamatok lassításában.

2016. máj. 8. 17:12
 5/8 anonim válasza:
Én is Leiden heterozigótás vagyok.Én jártam a rosszabbul,mert 2012. nyarán sztrókot kaptam ez miatt... ˇˇ (NEM JÁTÉK!!!) Mindkettőnknek életünk végéig antikoaguláns (vérhigító)+ apámnak,mivel ő eléggé kövér és mélyvénás trombózisa van ezért kompressziós harisnya is. :P (kumarinokat)(K-vitamin antagonistákat) warfarint,marfarint,syncumart... El kell kerülni jó messzire! Mert rövid távon igaz,hogy védenek a vérrögök ellen,de hosszú távon katasztrofális mellékhatással bírnak!... [link] [link] [link] [link] [link] Váltani kell valamilyen (Xa faktor inhibitor-ra-Xaban-ra)+ én még szedek mellé aspirin protectet is. (első cikkben úgy is írja.) +K2-vitamint kell szedni! :) A K vitamin antagonisták nagyon,NAGYON veszélyesek!!! még1x Kalcium pótlás is csak ront a helyzeten,mert az erekben,szív billentyűkben,lágy szövetekben fog lerakódni,nem a csontokban... Kalcium,csak akkor épül be a csontokba/fogakba,ha a K2-vitamin aktiválta!...
2016. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kalcium pótlás végett,meg nagyon nem kell félni,mert az ételeket is telenyomják kalciummal... [link] :P
2016. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ohh! És ha heterozigótás Leiden-mutációd van (APC rezisztencia),mint nekem is (sajnos :P),akkor a mélyvénás trombózis kockázata mintegy nyolcszorosára emelkedik. Amennyiben mindkét szülőtől a mutáns gént örökli valaki (homozigóta), a kockázat nyolcvanszoros... :/
2016. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És a véralvadásgátlót élet végéig kell szedni.
2016. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!