Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges-e, hogy elkaptam a...

Lehetséges-e, hogy elkaptam a veszettséget?

Figyelt kérdés

Osztálytársam meséli nekem órán, hogy előtte való nap a kutyáját kiengedte. Úgy tért vissza később a kutya, hogy oldalt a bundája nedves volt. Ő megfogta ezt. Nem tudja, hogy víz vagy nyál volt-e.

Mi van, ha pl.: veszett róka nyála volt a kutya bundáján.(a kutya be van oltva veszettség ellen.)

Tegyük fel, hogy nyál volt a kutya bundáján és egy veszett rókáé.

Nos mivel Ő ezt megfogta, lehet-e baja tőle és tovább terjesztheti-e? A kezén semmilyen seb nem volt.

Tisztálkodott rendesen, de van-e esélye annak, hogy mégis maradt vírus a kezén? Én ugye másnap reggel kezet fogtam vele. Lehetséges, hogy elkaphattam tőle?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. máj. 18. 12:45
 1/5 szamo77db ***** válasza:
Nem tudok jobbat, mint hogy ezzel a kérdéssel minél előbb fordulj orvoshoz! Ez nem játék.
2015. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kaphattad el.
2015. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hol keressek fel orvost?

Háziorvos nem hiszem, hogy tudna valamit kezdeni.

2015. máj. 18. 14:47
 4/5 szamo77db ***** válasza:
Előbb háziorvoshoz menj, mondd el, mi történt, ő tudni fogja mi a teendő.
2015. máj. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A veszettséget csak akkor kapod el, ha egy olyan állat harapott meg, amelyiknek már az agyát is megtámadta a vírus, és ezért a nyálába is belekerült. Az ilyen állat 2 hét alatt meg is hal.

https://www.youtube.com/watch?v=1Yt8DHUIwms

2015. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!