Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van miért aggónom, hogy...

Legly kérdése:

Van miért aggónom, hogy fertőző hepatitis C (HCV) -ben szenvedek? Többi lent

Figyelt kérdés

Amióta betöltöttem a 18- életévemet azóta rendszeresen adok vért, jelenleg 19 éves vagyok.


Kaptam el levelet,hogy, a laborvizsgálat során valamilyen eltérést találtak, így be kellett mennem az Országos Vérellátó Szolgálat Központba, majd egy olyan leletet kaptam, hogy:


Fertőző hepatitis C (HCV) vizsgálati eredmény


anti-HCV szűrővizsgálat ---> reaktív (pozitív)


anti-HCV LIA ---> negatív


Ez az eredmény bizonytalan, ezért meg kell majd ismételnem azt a véradást, de tudni szeretném, hogy ez minek az előjele? lehet, hogy fertőző beteg vagyok?



Köszönöm, hogy elolvastad!


Várom a válaszokat!



2015. máj. 20. 22:01
 1/4 A kérdező kommentje:

*aggódnom


Bocsi, a helyesírási hibáért!

2015. máj. 20. 22:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Mutasd meg orvosnak a leletet.. Ő többet tud mondani mint mi.
2015. máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez az eredmény azt jelenti, hogy a megerősítő módszerrel (LIA) negatívnak bizonyultál. Nem vagy fertőző beteg ennek az eredménynek az alapján. Ismételni azért érdemes, de ne aggódj, csak azt akarják tudni, hogy állandóan fennáll-e a szűrővizsgálatnál az álpozitivitásod, mert akkor nem adhatsz többet vért, mert a verifikálás (megerősítés) sokba kerül).

A szűrő módszerek néha akkor is reaktívak, ha nincs fertőzés, ezért kell minden egyes reaktív mintát megerősíteni egy másik, drága módszerrel.

2015. máj. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 21. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!