Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért viszket a fejbőröm...

Miért viszket a fejbőröm izzadás után?

Figyelt kérdés

Tegnap megizzadt a hajam és este elkezdett erősen viszketni, alig bírtam aludni, ma reggel megmostam, egy ideig jó volt és most újra iszonyúan viszket. Mi lehet az oka?

Máskor is izzadtam már meg, de nem viszketett ennyire a fejbőröm.



2015. máj. 21. 15:37
 1/5 HUN_Sector ***** válasza:
Az izzadság tulajdonképpen sós verejték. Csípi a fejbőröd, kipirosodik, ingerli, viszket. Szélsőséges esetben kisebesedik.
2015. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van rá valami megoldás?
2015. máj. 21. 16:08
 3/5 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Meg kell gátolnod, hogy izzadás után kikezdje a fejbőröd, amelyet hajmosással tudsz megelőzni.

Ha a mindennapok során izzad be a hajad, akkor ha srác vagy, szabadulj meg a hajkoronádtól - amennyiben hosszú és nem ragaszkodsz hozzá.

Biztos vannak speciális samponok is erre a célra.

Lehet hogy a korpásodás elleni samponok, melyek regenerálják a fejbőrt is segítséget nyújtanak.

(oh és ne vakard, azzal csak sebes lesz)


Mivel nem vagyok orvos, sajna ebbe nem látok bele jobban.

2015. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm. :-)
2015. máj. 22. 07:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott a problémám, vetem egy ultra sensitive sampont, ami nem tartalmaz parfümöt, szinezéket, tartósítószert, szilikont, stb., és mióta azzal mosom a hajam, semmi vizsketés.
2015. máj. 29. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!