Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet limfóma? Help!

Ez lehet limfóma? Help!

Figyelt kérdés
A fülem mögött tegnap este vettem észre a csonton egy kis dudort. Teljesen olyan mintha a csont része lenne, mert elég kemény, viszont akkor még nem fájt. Persze azóta annyit nyomkodtam hogy megfájdult. Ha hozzáérek fáj. Nehezen, de egy minimálisan tudom mozgatni. Kb. borsószem méretű. Mi a franc lehet ez? Valaki segítsen:c

2015. máj. 22. 14:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
9 Igen, ha elmozdítható, de most egy parás 14 évesről van szó (bocs kérdező) aki addig nyomogatta azt a csontot, hogy már azt hiszi, hogy el is tudta mozdítani. Hát persze, hogy fáj neki utána. Ha pedig annyira képben vagy, akkor nyilván tudod, hogy egy 1-2 hónapos labor kimutatná ezt az igen súlyos betegséget. Természetesen ettől függetlenül nyugodtan lehet dokihoz menni, csak valószínűleg szerencsére felesleges. Mellesleg megnagyobbodott nyirokcsomó is az esetek nagy részében teljesen ártalmatlan.
2015. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Végül is igazad lehet, lehet hogy csak beképzeltem. Nem baj, majd elmegyek az orvoshoz, ha fölöslegesen is, akkor majd legalább megnyugszom. De köszönöm a válaszokat, most már kevésbé vagyok ideges:)
2015. máj. 22. 15:19
 13/27 szamo77db ***** válasza:
Ne piszkáld, ne nyomkodd. Fordulj orvoshoz segítségért!
2015. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Hétfőn fogok menni orvoshoz.
2015. máj. 22. 15:31
 15/27 anonim ***** válasza:

Ha egy mozgatható csomó, akkor inkább lipóma, mint limfóma, az pedig egyáltalán nem veszélyes.

Amúgy fiamnak is volt ilyen csomó évekig a füle mögött, de a háziorvos azt mondta, hogy semmi, nem kell vele foglalkozni.

2015. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Igazából apukám most ért haza nemrég, ő megnézte, szerinte csak a csont része, és beképzelem a mozgást... de ettől függetlenül majd kedden elmegyek az orvoshoz, a biztonság kedvéért:) Köszönöm a válaszokat^^ (rájöttem hogy hétfpn pünkösd van..xd)
2015. máj. 22. 17:54
 17/27 anonim ***** válasza:

A korábbi torokfájásod (ami valszeg vírusos eredetű volt) simán okozhatta a füled mögötti nyirokcsomó reaktív duzzanatát.

A lipómák általában puhább tapintatúak, mint a megduzzadt nyirokcsomók, nem vizsgáltalak fizikálisan, tehát akár az is lehet.:-)

A limfómáknak többféle típusa létezik, lassan kifejlődő és jól kezelhető Hodgkin-kórtól a Burkitt-limfómáig. Egy rutin laborvizsgálat gyakran csak előrehaladott stádiumban mutatja ki, így a negatív leleted nem kizáró tényező. Ugyanakkor az indolens típus inkább a 20-as, 30-as évekre, vagy 50-60 éves korra jellemző, és általában más tünetekkel is jár. Így kicsi a valószínűsége, hogy ebben szenvedsz.


Mindenesetre nézesd meg orvossal, valószínűleg nincs vele teendő. Addig ne piszkáld:-)


7-es és 9-es voltam.

2015. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Hát... most picit megijedtem, de remélem hogy nincs baj... xd előtte pedig volt egy nagyon nagyon csúnya fogfájásom(utána gyökérkezelték) azt olvastam okozhatja az is... meg hogy lehet keményebb a zsírcsomó, ha több kötőszövetet tartalmaz... de majd az orvos megmondja:) köszönöm a választ:) remélem tényleg csak erről van szó, és semmi többről:)
2015. máj. 22. 18:39
 19/27 A kérdező kommentje:
Más limfómára utaló tünetem nincs^^ csak ez van xd
2015. máj. 22. 18:40
 20/27 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem lesz semmi baj, kedden elmész orvoshoz és megnyugszol.
2015. máj. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!