Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi a valószínűsége, hogy...

Mennyi a valószínűsége, hogy engem ilyen nyavalyák visznek el, ha apám rákban halt meg 42 évese, anyámnak mélyvénás trombózisa, magas vérnyomása és magas koleszterinje volt, húgomnak pedig gyerekkora óta magas vérnyomása?

Figyelt kérdés

Néha gondolok arra, hogy hogyan kéne úgy élnem, hogy minél tovább éljek ilyen gének mellett. Azonban az is lehet, hogy ezek a betegségek náluk nem feltétlenül örökletesek voltak, ugyanis apa nagyon stresszes életet élt és elfojtotta a gondjait. Édesanyám pedig világ életében álló munkát végzett, és aktív dohányos? Mindemellett nagyon visszeres a lába.

A kérdésem viszont az lenne, hogy szerintetek elmenjek a háziorvosomhoz egy általános kivizsgálásra? Illetve, hogyan éljek egészségesebb életet? Kicsit duci vagyok, 176 cm és 82 kiló, de nemrég még 90 voltam, és elkezdtem úszni, néha kondizom is és sokszor járok biciklivel a városba, ami oda-vissza 20 km-t jelent. Két évig dohányoztam is, erre sajnos nincs mentségem, de már fél éve nem gyújtottam rá.

Köszönöm a válaszokat!

20L


2015. jún. 1. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, ezek olyan betegségek maiket leginkább az életkörülmények váltanak ki(mozgásszegény életmó, helytelen táplálkozás és dohányzás.) Mivel te életmódot vátottál ,elég kicsi szerintem a valószínüsége .kb 10%-ra saccolom. Ha nincs panaszod, és a vérnyomásod is rendben van nincs miért aggódnod. zek nem örökölhető betegsége, csak az szülői életmód kényszeríti rá a gyereket ,hogy náluk is kialakuljon...
2015. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem örökölhető a rák sem és a trombózis sem. minden betegséget az ember okoz magának, de pozitív gondolkodással, krízisből való kilábalással minden betegség meg is szüntethető még orvos nélkül is. biologikaán alapszik ez mind. ha időd engedi nézz meg 1-2 filmet a youtubon. barnai robertó előadásit, gyönyörűóen, érthetően elmondja mindennféle betegség okozását előzményét és a gyógyítását ids.
2016. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!