Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő alatt alakulnak ki...

Mennyi idő alatt alakulnak ki a vakbélgyulladás tünetei? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ma voltam ultrahangon, mert második napja van hányingerem és szinte folyamatosan szúr a vakbelemnél. A fájdalom amit érzek rosszabbodik. Hőemelkedésem volt tegnap este, de az elmúlt. Az orvosok azt mondták, hogy mivel negatív az uh lelet nem valószínű, hogy vakbél lenne, de meg van az esély rá, ha kezdeti stádiumban van. Holnap vesznek vért, vizeletmintát. Hasmenésem nincs. A többi szervem az uh szerint ép, kivéve a jobb petefészkemet, mert olyanom sajnos már nincs. Lehetséges, hogy nem jön elő hasmenés és magas láz? Vagy ha igen, akkor mennyi idő alatt kb?

2015. jún. 3. 19:15
 1/2 Yolo2 ***** válasza:
Nekem egy éjszaka alatt jött ki az egész. Este teljesen jól éreztem magamat, elaludtam. Reggel korán felkeltem alhasi fájdalomra, ami egyre rosszabb lett ahogy magamhoz tértem. A vizelés és a székelés is nagyon fájdalmassá vált, hánytam és nem tudtam felegyenesedni, csak alig. Még reggel bekerültem a sürgősségire, aznap este pedig meg is műtöttek. Nem azt állítom, hogy mindegyik ilyen lefolyású, de nálam ilyen hirtelenséggel történt az egész.
2015. jún. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

elsején megjött, nagyon görcsöltem, be vitt a mentő. Egy másik városban voltam. Ott kivizsgáltak, kezdeti gyulladást mondtak, a crp negatív lett, ezért hazaengedtek, és mondták menjek a városomba vizsgálatra mert oda tartozom. Szinte az egész napomat ott töltöttem. Hazaértem, hánytam egyet, plusz hőemelkedés.

A tünetek két hónapja kísértek, inkább akkor újultak ki, mikor megjött. Tehát áprilisban kezdődött az egész, az influenzám után pár nappal.

Másodikán elmentem a városomban is vizsgálatra, a crp emelkedett, felkísértek a sebészeti osztályra, befektettek, cuccaimért nem engedtek haza. Infúziót kötöttek be, majd elküldtek ct-re. Aznap este megműtöttek, a doki azt mondta nagyon csúnya volt a gyulladás. Zsákom nem volt szerencsére a műtét után.

Nekem két hónapig lágy székletem volt, áprilisban kétszer hasmenés. Sokat olvastam ezekről, magas láz akkor jön ha már előrehaladott állapotban van, ilyenkor kilyukadhat a bél. A hasad kőkemény lesz. Enyém még puha volt, időben mentem el. Egyén függő szerintem.

Volt áprilisban is egy nagyon erős gyomorfájdalmam. Eleinte a gyomrod fáj, majd áttér a jobb alhasba. Júniusban már ott fájt. Kedden jöttem ki a kórházból, egy héttel a műtét után.

2015. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!