Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kivetessem a manduláimat?

Kivetessem a manduláimat?

Figyelt kérdés

Mandula műtéttel kapcsolatban kérek tanácsot. Szinte állandóan garatgyulladásom van.2-3 havonta megyek orvoshoz a torkom miatt.A garatívek és a hátsó garatfal midig piros,érzékeny nyeléskor főleg a nyelvcsap körül.Az orvos ír fel gyógyszert,amitől szépen rendbe jön,de két hét és minden kezdődik elölről.A múlt héten végre rászántam magam és elmentem torokvizsgálatra.Azóta már háromszor is voltam.Először csak megnézték és ecsetelték a torkom,majd a másik alkalommal mindent megnéztek a torkomban!Ma voltam megint,garat és gégetükrözést csináltak.Most csinálták nekem ezt először,

nagyon kellemetlen volt!Többször is ledugták a tükröt!Még most is hányingerem van! Gondolom ez másoknál is így van.Kaptam gyógyszert és jövő héten újra megyek teljes kontrollvizsgálatra.Azt mondta dokinő,most csúnya a torkom de egyenlőre még várjunk a mandulaműtéttel.

De én úgy vagyok vele,ha már rászántam magam a vizsgálatokra,szeretném kivetetni a manduláimat minél előbb!Tettem fel egy képet a torkomról(mai kép),nézzétek meg és a leírtak alapján írjátok meg,Ti hogy döntenétek a műtéttel kapcsolatban? Persze akinek már volt ilyen problémája. Mennyire kellemetlen a műtét?Gondolom én is ki fogom bírni! Ha csak én akarom a mandula eltávolítást,akkor is megcsinálják? Ragaszkodjak hozzá? Mit tanácsoltok?Én mindenképp szeretném kivetetni,talán megszünne a sok probléma a torkommal!

[link]

Köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 8. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orvosra hallgass, ne a magad eszére. A mandulád nem önmagától gyullad be. Meg kell keresni az okot, és aztán dönteni. De akkor se neked...
2015. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mandulád egy olyan szerv, ami segít a méreganyagok kiválasztásában a szervezetednek, ha konkrétan az a szerv aminek a feladata lenne, már nem bír el egymaga velük. (Próbálom minél egyszerűbben, ne haragudj meg, ha hülyegyerek szintűre sikerül. :) ) Úgy értem meg kellene találni konkrétan az okot, hogy mi bajod van, mert nem elsődlegesen a mandulád beteg, az csak "feláldozza" magát. Ha kiveteted, akkor az azt jelenti, hogy bár fájni nem fog tovább, de egy védekező szintet kiiktatsz, attól még a bajod megmarad, és majd előbb-utóbb máshol ütközik ki. Sajnos igen, az orvosok ott tartanak, hogy a tüneteket próbálják kezelni, holott ők is tudják, hogy alapos kivizsgálásra lenne szükség, de gondolom az esetedben is hosszadalmas, macerás és drága lenne, idejük sincs ennyit "szórakozni" egy beteggel. Inkább beecseteli, oszt' jó napot.

Természetesen ha a műtétet választod, túl fogod élni, bár való igaz, hogy nem csak kellemetlen, hanem sokszor nagyon fáj. Van aki 1-2 napon belül jól van, de pl. a barátnőm 1 hétig sírva itta a banánturmixot (mást nem is evett).

Azt javaslom, még mielőtt beleugrasz a műtétbe, menj el természetgyógyászhoz. Ennyi kínlódás után veszteni nem fogsz vele.

2015. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem vetetném ki, van jó oldala is és rossz is, mert lehet egy gócpont, rámehet az izületere stb... nekem rengetegszer begyulladt a mandulám, végül belementem,hogy kivegyék,örültem,hogy végre nem leszek annyiszor beteg, de azóta ugyanugy elkapok mindent csak mostmár nem a mandulám gyullad be hanme a torkom és megy lefelé,sokkal fájdalmasabb és nehezebben gyógyulok meg, én nagyon megbántam,hogy kivettetem, ráadásul a műtét is nagyon kellemetlen volt, nem beszélve a felépülésről.
2015. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat,igazatok van!Már beleéltem magam,hogy mindenképp kivetetem,pedig igazából nem is a manduláimmal van mindig gond,inkább a torkommal csak arra gondoltam,ha nem lesznek manduláim,nem lesz szinte mindig begyulladva a torkom.2 havonta van garat gyulladásom,sokat fáj,mindig piros.A gégém most is hurutos,ma tükrözték meg.Holnap megyek garattükrözésre.Kellemetlen vizsgálatok ezek,mélyen a torkomba nyúlkálnak,alig bírom ki.Most beszedem a gyógyszereket,rendszeresen gargalizálok,és majd kiderül mi lesz.Valószínü kivizsgáltatom egy magánrendelésen is a torkom!
2015. jún. 8. 13:54
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

w.kepfeltoltes.hu/view/150513/torok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mindig ilyen a torkom,vagy rondább!

2015. jún. 8. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Végső esetben igen.Felnőtt korban már fájdalmasabb, nagyon kellemetlenerős fájdalomcsillapító szedésével kibírható.

2015. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Végső esetben igen.Felnőtt korban már fájdalmasabb, nagyon kellemetlen,erős fájdalomcsillapító szedésével kibírható.

2015. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,elolvastam.Gargalizálok sós vízzel rendszeresen,úgy veszem észre kicsit javult,de még most is piros a torkom.Ma is megyek a gégészetre,ecsetelésre.Már kétszer is nagyon alaposan megvizsgálták a torkom.Úgy néz ki nem a manduláimmal van baj,bár a jobb oldali jóval nagyobb.Idült garatgyulladásom van!Most ilyen.

[link]

2015. jún. 12. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!