Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » (2015. ) Május 22-e óta...

(2015. ) Május 22-e óta hurutosan köhögök. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

A köhögés azóta van jelen, mióta egy lázas, köhögő (ő már régóta jobban van) ismerősöm után megettem a fagyiját. Nálam csak nagyon enyhe hőemelkedés, (37,3°C) volt jelen és rá 1-2 nappal hurutos köhögés. Nem tudtam aludni se rendesen a köhögéstől. Mi a neten található információk alapján úgy gondoltuk, hogy antibiotikumot kell szednem. Pont volt itthon és végig beszedtem az összeset (bár nem rendszeresen, mert volt olyan nap, amikor 3 helyett csak 1-et vettem be). Úgy éreztem, hogy javulok, de 1-2 nappal rá elkezdtem köptetőt is szedni, de azt sem rendszeresen. Egy ideje nem szedem már a köptetőt sem, de még a mai napig köhögök hurutosat. Zöld váladék jön fel, viszont már jelentősen ritkábban és kevesebbszer köhögök, mint pár hete.

Milyen betegség lehet? Mit ajánlotok? El fog "magától" múlni szövődmények nélkül?


2015. jún. 10. 03:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Zöld váladék, bakteriális felülfertőzöttséget jelent, menj el orvoshoz, hogy meghallgassa a tüdődet és azt szedd, amit ő ír fel és annyi ideig. Hurutos köhögés egy vírusos betegség után sokszor hetekig is eltart, de a zöld váladék nem normális.
2015. jún. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!