Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utalhat a sötét színű...

Mire utalhat a sötét színű (szurok-szerű) széklet?

Figyelt kérdés

Pár napja szurok-szerű, fekete székletem van. Utánanéztem, s azt olvastam, hogy a gyomor-bél traktus vérzéseire utalhat, a vér összekeveredik a megemésztett táplálékkal.

Mivel semmiféle tünetet nem veszek észre magamon (nem vagyok fáradékony, nem fáj a hasam, jól érzem magam, járok futni esténként), sokkalta inkább arra gyanakszom, hogy a bevitt táplálék az oka (vizsgaidőszak miatt nagyjából csak Oreo-kekszeken, csokin meg kávén élek).

Mg tablettát, C-Vitamin és Zn pezsgőtablettát szedek.

Mi lehet az ok?



2015. jún. 14. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
A bevitt táplálék is befolyásolja a széklet színét.
2015. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem céklát ettél, akkor pl. a véres széklet is szurokszínű.
2015. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most ne egyél ilyeneket, hanem pl csak kefírt, levest és ha továbbra is sötét színű akkor orvos. Ismerős sem érzett semmit, se a hasa nem fájt, rendesen volt étvàgya, aztán a 3. Napon elàjult... De ezek az ételek is okozhatják.
2015. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit leírtál (Oreo-keksz, csoki), attól simán lehet sötét színű, fekete, kifejezetten szurokszínű sztem nem. Vaskészítményt nem írtál, hogy szednél, az is feketére festi a székletet, a vörösbor is. Okkult vérzés a gyomor-bél traktus felső szakaszán nem feltétlenül okoz markáns tüneteket a szurokszékleten kívül, a vizsgaidőszakkal járó stressztől lehetnek erózióid a gyomorban, duodenumban. Próbálj meg a táplálkozásodon javítani, tudom, milyen ez az időszak, de annyit nem ér, hogy kicsináld az emésztőrendszeredet. Legalább tejet igyál, és napi egyszer valami normális főtt kaját (ne túl fűszereset), még ha nehezedre is esik megenni:-)
2015. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokféle kaja okozhatja, pl. az Oreo keksz is, az is fekete. Borok is okozhatják.
2015. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szamo77db ***** válasza:
Kérd meg a háziorvosodat, hogy küldjön el széklettenyésztésre, mert akkor kiderül, van-e vér a székletedben. És ha nincs vér, de kitenyészik valami baktérium, akkor célzottan lehet rámenni, kezelni.
2015. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha normálisan étkeznél - hús, gyümölcs, zöldség sok-sok folyadékkal, ami nem koffeintartalmú, hanem sima víz és aludnál eleget, akkor sokkal jobban menne a tanulás is
2015. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
attól a sok hülyeségtől amit szedsz !Egyél embernek való kaját,-szalonnát zöldhagymával, kolbászt,normális házi leveseket,jó zsíros húsételeket csípős savanyúságokat,étkezés után 1-2 sört igyál meg
2015. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!