Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet Lyme-kór?

Smarcell kérdése:

Lehet Lyme-kór?

Figyelt kérdés
A kullancscsípés után icipici,gombostűfejnyni piros duzzanat alakult ki.(4-4,5 nappal az eltávolítás után még ott van.)Nem viszket,nem nő alig lehet észrevenni engem mégis zavar.Lehetséges,hogy a Lyme-kórt kaptam el?

2015. jún. 22. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Gombostűfejnyi piros folt nem gond, az majd elmúlik, a lyme kótos tünet sokkal nagyobb, kokárdaszerű piros folt a szúrás körül.
2015. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez nem lyme folt lesz, lehet, csak beleszakadt valamije. Bár ettől még lehetsz fertőzött, 4-5 héttel csináltass egy tb-s tesztet legalább. Ha pozitív lesz, ne hagyd magad lerázni, Az nagyon megy nekik :)
2015. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja, még valami. Jelöld meg a csípés helyét, és fényképezd le, (vagy tollal jelöld meg, vagy tegyél mellé egy érmét, és úgy fotózd le). Jó bizonyíték az orvosnak, és te is tudod mérni, ha nőne.
2015. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem még egy hónap múlva is látszott a csípés helye, 1-2 mm-es piros pötty. Idegentest reakcióról van szó. Lehet, hogy a kullancs szájszervéből maradt a bőrben néhány mikroszkopikus méretű tüske, ami előbb-utóbb magától is kilökődik. Egyébként kokárda sincs mindig, lehetnek influenza-szerű tünetek is. Egy hónapig figyeld, hogy van-e valami rendellenesség. Ha nincs, felejtős.
2015. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!