Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom? Állandóan...

Mi lehet a bajom? Állandóan szorongok de nagyon erősen már 2 hete és fél éve szinte ugyan ez volt a bajom és akkor korházban is voltam. Tehetetlennek érzem magam és már belefáradtam az egészbe!

Figyelt kérdés
Korábban is szorongtam de 1 éve kezdődött komolyabban ez az egész és nem értem mi lehet a bajom. Az váltotta ki, hogy tavaly szeptemberben iskolakezdéskor az irodalom tanár bejelentette, hogy mindenkinek kötelező lesz kiselőadást tartani az osztály elött jegyre. Ennek meg van az előzménye, hogy miért vált ki belőlem ekkora félelmet bármilyen szereplés. 11 éves koromban zongoravizsgán bemondták a nevem, hogy én következek és miközben mentem a zongora fele az jutott eszembe hogy most nem fog eszembe jutni a darab és nem is jutott! ( Ez volt az első ilyen eset a 6 év alatt) Teljesen leblokkoltam, leugrottam a színpadról és sírva kifutottam. Akkor eldöntöttem hogy többet nem ülök zongorához. Késöbb 13 éves koromban hasonló eset történt. Egy ünnepélyen egy másfél oldalas szöveget kellett felolvasnom és mikor kiálltam annyira izgultam, hogy nem kaptam levegőt, remegett a hangom és annyira légszomjam volt, hogy nem tudtam 2 mondatnál tovább olvasni a szöveget, nagyon szégyelltem magam és ott is sírva kifutottam. Akkor eldöntöttem hogy többet sehol nem fogok felolvasni semmit! Kórusban is énekeltem de arra is átvidtem az izgulásom és ott is elkezdtem érezni azt hogy nem kapok levegőt, hőhullámaim voltak és azt éreztem hogy nem bírok állni a kórusban és mindjárt elájulok. Innentől a kórusból is kiszálltam. Szóval ezért féltem a kiselőadástól is amit bejelentett a tanár, mert féltem hogy beégek az osztály elött. Olyan szinten szorongtam, nem bírtam iskolába menni úgyhogy meg kellett kérni a tanárt hogy nekem ne kelljen kiselőadást tartanom. Mire megnyugodtam volna tovább folytattam a szorongást, azon agyaltam, hogy mi lesz velem a szalagavatón, az érettségin, az esküvőmön és senki nem bírt lenyugtatni, a szorongásom mindenre kiterjedt és az iskolát végleg abbahagytam. Észrevettem, hogy mindenen tudok szorongani és mindent beképzeltem magamnak. Ilyeneken is képes voltam már szorongani, hogy ott egy szék vagy asztal, vagy hogy ha ránéztem egy nőre beképzeltem hogy leszbikus vagyok, vagy ha támadt egy agresszív gondolatom akkor azon szorongtam, hogy képes lennék embert ölni. Ez hónapokon át tartott és hiába kaptam gyógyszert nem segített mert ugyanúgy ezek mellett is agyaltam folyamatosan. Az elmúlt 3 hónapban jól voltam mert lerendeztem azzal a szorongásom hogy ez fölösleges és hogy ilyet más is tudna csinálni hogy beképzel magának mindent és szorong mindenen de most 2 hete újra kezdődött de most nem ilyeneken szorongok hogy itt egy asztal vagy szék vagy bármi ilyen hülyeségen hanem.... igazából én sem tudom elmondani... félek hogy beteg vagyok... kezdek megőrülni vagy nemtudom... Már nem emlékszem arra hogy mi váltotta ki most ezt bennem csak annyira emlékszem hogy a fürdőben pakolásztam és gondolkodtam és egyszercsak bummm elkezdődött és van a fejemben egy gondolat vagy érzés vagy foggalmam sincs micsoda amihez ragaszkodom hogy addig nem nyugszom meg mire a pszichologus rá nem jön hogy mi az de lehet hogy el sem lehet magyarázni mert én már ezerszer próbáltam és nem tudom elmondani... Minden egyes napom ugy néz ki, hogy fel alá járkálok, nem eszek, hasmenésem van, sírni akarok hogy valahogy kiadjam a feszültséget de nem bírok sírni sem már, az alvásba menekülök mert addig sem agyalok de ahogy felkelek folytatódik az agyalás... Olyan mintha belebetegedtem volna a rengeteg agyalásba... Segítsetek!! Veletek volt már hasonló?
2015. jún. 23. 18:54
 1/2 anonim válasza:

Most meg gondolom azon szorongsz hogy,milyen válaszokat fogsz kapni... Én mikor középiskolába jártam és az első negyedéves vizsgám volt akkor szorongtam először. Szerintem attól hogy mit mondanak, vagy mit gondolnak rólam mások. Teljesen elakadt a hangom, alig kaptam levegőt. És legjobban attól ijedtem meg, hogy milyen érzés ez, mert korábban ilyet még nem tapasztaltam. Előtte már elvégeztem egy szakmunkás sulit, ott is vizsgáztam, sőt rengeteget olvastam az osztály előtt, szorongás nélkül, aztán egyszer csak a semmiből előjön egy érzés, hogy csoport előtt nem tudok megszólalni. Azóta már eltelt közel 20 év. Elvégeztem egy főiskolát, és tanár lettem. Úgyhogy végül is az a dolgom, hogy nagy csoportok előtt beszélek. Eleinte nem volt egyszerű, de nagyjából leküzdöttem. A hétköznapjaim részévé vált, azonban ha új helyzetbe kerülök még néha elakad a hangom, és szorít a mellkasom, de úgy vagyok vele, hogy akkor is megcsinálom. Előfordul, hogy néha hányok, ha valami szokatlan dolog történik velem, de már ez sem érdekel. Ha úgy van hányok egyet, most már jól is esik, olyan mintha megtisztulnék tőle. Szerintem olvass önsegítő könyveket pl.: A siker titka pozitív lelki beállítottságot, nekem ez nagyon sokat segített.

A gyógyszereket hagyd az csak a tünetet kezeli, az okát nem. Próbálj olyan kis dolgokat csinálni amik miatt szorongsz, és ne add fel. Csináld akkor is ha szorongsz közben, nem baj ha hibázol, vagy nem lesz 100%-os a teljesítményed. Ha sikerül megcsinálni az erőt ad, és egyre erősebb leszel. Azt nem mondom, hogy el fog múlni a szorongásod, de egy idő után kezelhetővé válik, és akkor talán abbamarad. Remélem segítettem egy kicsit.

2015. jún. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az a baj hogy ez mind szép és igaz amit elmondtál és teljesen igazad van, csak hogy az a baj hogy én már szerintem túlfejlesztettem magamban a szorongást és az agyalást. Velem is ugyan ez volt az elején hogy megijedtem ettől az érzéstől amikor először éreztem de elraktároztam a fejemben és szinte bele betegítettem magam. Elkezdtem átvinni más dolgokra is amiknek igazából semmi értelme nincsen. Egy rossz pontként rögzült a fejemben az izgulás és elkezdtem tőle félni és átvidtem más dolgokra is amiknek semmi értelme nincsen. És utána azon szorongtam hogy nemtudom elmagyarázni amin szorongok és hogy soha nem fogok kijönni ebből az egészből.
2015. jún. 24. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!