Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan akinek testszag...

Van itt olyan akinek testszag problémája volt/van? 25L

Figyelt kérdés

Évek óta nagyon kellemetlen az izzadtságszagom, mindegy, hogy sportolok-e vagy otthon ülök. Nem izzadok sokat, csak büdöset és sokszor ha fázok, akkor is nyirkos a hónaljam. Egészségesen táplálkozok és élek, nem vagyok túlsúlyos, nem dohányzok... Az izzadásgátlók nem használnak, se az antisudorica, egyszerűen semmi. Próbáltam szódabikarbónát, kókuszolajat, természetes cuccokat, de azok sem segítettek. Igazából elsősorban nem az érdekel, hogy milyen szerrel tudom palástolni a dolgot, hanem szeretném kideríteni az okát, mert ez nem természetes és egészséges, az biztos. (bőrgyógyásznál voltam, és a vérképem se mutatott ki semmit)

Kérlek segítsetek, teljesen kétségbe vagyok esve. Köszönöm.



2015. júl. 3. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Az izzadtságnak nincsen szaga, csak a vele kiválasztott salakanyagoknak! Mondod, hogy egészségesen táplálkozol. Talán ez a baj! Elhitették veled, tudományosan beléd magyarázták hogy mit egyél, igyál. Nem a táplálék alkotóelemeiben van a lényeg, nem az számít hogy mit eszel, hanem, hogy hogyan eszed. Ha nem rágjuk meg rendesen a táplálékot, nem keveredik megfelelően nyállal, nem jut elég oxigén a beleinkben élő, és az emésztést végző életformáknak. Ezzel az emésztés rendje felborul, olyan agyagok kerülnek a szervezetbe amit képtelen hasznosítani. Ezek egy része büdösíti az izzadtságot.

Pl.: régebben volt a germicid lázcsillapító, amitől több hétig büdösebb volt a vizelet, mint a széklet

2015. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor a többi egészségesen vagy nem egészségesen élő embernek miért nincs testszaga tisztálkodás és dezodorálás mellet? Nem hiszem, hogy azért van ez a problémám, mert nem rágom meg elégszer a kajám...
2015. júl. 3. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapból az izzadtságnak nincsen szaga, hanem a bőrödön élő bacik okozzák, akik az izzadtságben levő anyagokat átalakítják büdös vegyületekké.

Próbálj fertőtlenítő szappant (ne tusfürdőt), alkohlos dezodort használni, hordjál magaddal ilyesmit. Én beszereztem kórházi kézfertőtlenítő szert és magammal hordom, és a munkahelyi mosdóban naponta többször is felfrissítem vele magam, ez bevált nekem.

Próbáld ki, néhány patikában lehet kapni ilyesmit.

2015. júl. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de direkt leírtam, hogy az lenne a célom, hogy ennek az okát kiderítsem.
2015. júl. 4. 10:01
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutyák állítólag szaglással különböztetik meg az embereket. Tehát minden embernek van szaga, és minden emberé más. Ez elsősorban attól függ, hogy mit eszel. A rothadt krumplinak, a rothadó káposztának, a rothadó hagymának különbözően illatoznak! Ha tökéletlenaz emésztésed ezek a táplálékok rothadnak beleidben. Az izzadtság is hasonlóan bűzlik. Nem jut elegendő oxigén a belekben élő önálló életformáknak ezért a biogázerjesztő baktériumok vannak túlsújban. A végtermékeik bekerülnek a véráramba és szerte az egész testbe.

Korábbi válaszolónak: Külömbség van, mikor az izzadtság büdösödik meg, és mikor eleve büdösen jön ki a bőr alol. Ez utóbbit csutakolhatod levakarhatod a bőrödet is, akkor is büdös marad!

2015. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

velem ugyanez van és ki is közösítenek miatta.


Sikerült azóta megoldást találnod?

2018. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elmúlt magától... 10 évig szenvedtem tőle, mindenféle orvosnál voltam, de hiába.
2018. márc. 19. 11:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi változott? :( segítség :(
2018. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!