Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér kezelése reparon-nal,...

Aranyér kezelése reparon-nal, jól csinálom?

Figyelt kérdés

Üdv. Az utóbbi időben sajnos kicsit stresszesebb időszakom volt, sokat voltam WC-n is, így kijött az aranyerem. Régebben is volt, de akkor hamar elmúlt magától.

Külső aranyér, sose vérzett (wc papíron minimiálisan maradtak vérfoltok, de tényleg minimálisan), pár napja jött elő, tegnap begyulladhatott (kemény tapintású, kicsit fáj ha hozzáérek).

Reparon kenőccsel tegnap délután óta kenem, pár óránként megmosom magam majd borsónyi krémmel bekenem. Sajnos a hozzá adott toldalékot nem tudom használni, így kizárólag külsőleg használom, a végbélnyílás belső oldalára nem tudok nyomni egy borsónyit ahogy írja a betegtájékoztató.

Tegnaphoz képest máris sokkal jobb. Igaz este nem nagyon aludtam, de nem is a fájladlomtól, mert nem volt erős fájdalmam...

A kérdéseim a következők lennének:

Ha így külsőleg kenem csak, várhatóan 2-3 napon belül visszahúzódik?

Valamint vásároltam lenmagolajat, azt hogyan szedjem? Napi egyszer egy evőkanállal reggel, vagy többször/többet?


Természetesen elmegyek orvoshoz, ha pár napon belül nem javul drasztikusan.

Köszi



2015. júl. 6. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Ujaddal tudsz belülre is kenni, ha nem hosszú a körmöd. Amúgy nekem Reparontól nem múlt el olyan gyorsan, Proktis-M krém hatásosabb, ha már gyulladt.
2015. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szamo77db ***** válasza:
Van Reparon kúp is. Az aztán igazán belsőlegesen hat. Egyébként jól csinálod, remélem, gyorsan rendbe jössz!
2015. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!