Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas lett a hematokrit...

Magas lett a hematokrit értékem. Orvos szerint sok-sok folyadékot kell innom. Más megoldás nincs?

Figyelt kérdés
Egyébként is napi szinten fogyasztok 3-4 litert, évek óta.5-6 litert már soknak gondolok.Nem sportolok, nem végzek fizikai munkát.Valakinek valami ötlete?

#folyadékfogyasztás #hemtokrit #laborermény
2015. júl. 8. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem Ötleteim, vannak, hanem tapasztalataim. Ha írsz priviben elmondom
2015. júl. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 HobbyEndokrinologus válasza:

Nos, a tuneteid alapjan van egy tippem. Irnak itt lelki eredetu okokrol, ami a homeopatias orvoslashoz hasonlatos. En nem hinnem, hogy lelki eredetu a problemad, sokkal inkabb egy hormonproblemara is visszavezetheto.

A sajat peldambol eredendoen mindig is ugyanezt a kerdest tettem fel magamnak is. 41 even at ugy gondoltam, hogy en "leveses" vagyok, aki rengeteget iszik es rengeteget pisil is. Foleg ejjel, 3-5 alkalommal megyek ki. Mivel apam is ugyanigy volt, arra gondoltam, hogy ez teljesen normalis, hat igy mukodok!

Sajnos ez tevedes. EZ NEM NORMALIS! Mondtam en minden orvosnak ezt a tunetet, valoszinuleg nem a megfelelonek, de igy 41 eves koromra kiderult, mi is okozza ezt.

A tunetek:

- Sok viz fogyasztasa, de a viz fogyasztasaval nem igazan erzi magat az ember szomjtalannak

- Olyan etelek eloterbe hozasa, amelyek ledusak (rengeteg leves, fozelek, dinnye, gyumolcsok)

- Pisiles ejjel tobbszor is

- A vizelet szine szinte a vizevel hasonlatos, meg egy 12 oras vizmegvonas utan is

- Konnyeden megy a vizelet produkalas akar 14-16 oras viz- es etelmegvonas utan is

- Elofordul a magas hämatokrit, erythrozyt, hämoglobin szam, viszont a thrombozyt-ak szama nem jelentos ha nem kompenzalod a veseid altal okozott kiszaradast

Nos, ha ezek a tunetek megvannak, akkor elkepzelheto, hogy a Diabetes Insipidus nevu betegsegben "szenvedsz". Vigyazat! Semmi koze a cukorbetegseghez!

Ez a betegseg arrol szol, hogy az ADH nevu (Antidiuretisches Hormon), ami felel a vese vizkivalasztasaert, tul keves.

Ez a hormon egy ugynevezett "fekezo"-hormon a veseknek, mert ha ez a hormon nincsen jelen, akkor egy ilyen betegsegben szenvedo akar 20 litert 24 oran belul is pisilhet.

Ehhez persze ugyanennyit innia is kell. Viszont ez a betegseg ez nem fekete es feher a hormon jelenletet illetoen.

Ket dolog miatt tortenhet meg az, hogy a veseid tul sok vizet valasztanak ki a szervezetedbol, vagy azert, mert alacsony az ADH szinted, ami fekezne a vesemukodest, de amugy a veseid jol reagalnanank, ezt hivjuk CENTRALIS Diabetes Insipidusnak. A masik, ha az ADH-Hormonod megfelelo, de a veseid erzeketlenek ra. A receptorjaid nem megfeleloek, ezt hivjak RENALIS Diabetes Insipidusnak. Ha nem teljesen esik ki az ADH hormon, vagy a receptorjaid sem teljesen erzeketlenek, akkor jon be meg egy szo, a RESZLEGES (Partieller).

Nekem Partieller zentraler Diabetes Insipidusom van. Ami azt jelenti, hogy keves az ADH-Hormonom a veseim jol mukodnek.

Ezt ki lehet vizsgaltatni. Nem kell megijedni, van ra gyogyszer, minden nap be kell venni napi 3-szor es a veseket megfogja ez a gyogyszer (Minirin Tabletta, hatoanyag: Desmopressin).

Menj, keress fel egy endorkrinologust es mond meg neki, hogy ha ezek a fenti tuneteid vannak, hogy a Diabetes Insipidus-ra gyanakodsz, vizsgaljon ki.

Sok Sikert!

2017. szept. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
El kellene menni egy hematológus szakorvoshoz és kizárni pl. a polycythemia néven ismert betegséget.
2018. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!