Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van rajtam egy csomó fura...

Van rajtam egy csomó fura ragya, az orvosok egyöntetűen állítják, hogy semmi bajom. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

A kezem ujjain,a fülemen, könyökömön, és a tenyeremen ott, ahol a munka miatt bőrkeményedés alakult ki, pikkelysömörforma kiütések vannak. Időnként vedlenek, le lehet róluk tépkedni egy réteget, a helyükre mindíg újabb adag nő. Voltam néhány orvosnál, két különböző (magán és állami) bőrgyógyásznál, vettek mintát, tanácskoztak fejesekkel, megállapították, hogy nem kiütés, nem allergia, nem pikkelysömör, meg egyáltalán körülbelül semmi sem, valami olyasmire tippeltek, aminek el kellett volna múlnia egy-két éven belül, de nem múlt el.Felírtak krémeket, tablettákat, kenyegettem, bevettem, eredménytelenül. Én gyanakodtam arra is, hogy esetleg azonosítatlan eredetű pszichedelikumok okozzák, de immár jó néhány éve nem éltem abszolút semmivel, mégsem történt változás. Most hallottam olyasmiről, hogy esetleg sok stressz okozhat bőrbetegséget, sok stresszem az van.

Szerintetek mi lehet az oka? Lehet, hogy valami mentális eredetű dologról van szó? Lehet, hogy valóban valami olyan vegyszert sikerült magamba tölteni annak idején, ami ilyen végleges károkat okoz? Van valami más lehetőség? Mit lehet tenni?



2015. júl. 12. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát.. Ha semmi nem használt rá, és az orvosok sem tudják kideríteni.. Gyakorlatilag bármi miatt lehet. Sajnos én sem tudok többet mondani. :| esetleg bepróbálkozhatsz még 1-2 orvosnál. Remélem ki fog derülni mi a gond. :)
2015. júl. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondold végig, milyen más tünettel jelentkezik együtt. Hasfájás, csikarás, csontfejdalom, gyomorfájdalom.Bármi lehet. És aztán menj az orvoshoz.
2015. júl. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Allergia is lehet. ezt is meg kellene nézmi.
2015. júl. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Elvileg nem allergia, de ezt csak mondták, nem tesztelték. Gyomorfájásom sűrűn van, arról sem tudják, mi teheti :D (voltam gasztroenterológusnál, vagyminél), más tünetem nincs.

Jó lenne, ha lenne valami megoldás, de a tanácstalan orvosokhoz járkálást eléggé unom már :S

2015. júl. 12. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!