Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől van vastúltengésem?

Mitől van vastúltengésem?

Figyelt kérdés
Mindig is vashiányos voltam, télen minden étkezés után a hasam jobb oldalán görcsöt éreztem. Egy ideig el is múlt, de nemrég megint előjött. Állandóan fel vagyok fújódva már több hónapja. Vettek vért, kiderült, hogy nagyon sok a vasam. A doki nem igazán akart segíteni ebben a dologban, azt javasolta, szokjak le a cigiről. Nem hiszem, hogy ez miatt lenne ennyi vasam. Valaki tud tanácsot adni, vajon mitől lehet ez?

2015. júl. 13. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor kiderült, hogy vashiányod van, kezdtél valamilyen gyógyszert vagy tápkiegészítőt szedni?

Biztos nem a dohányzástól van :) Persze ettől még nem tesz jót, hogy dohányzol.

2015. júl. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Több hónapja fel vagy fúvódva, és ezen panasszal vérvizsgálatra küldtek. És a dokid azt mondja, hogy sok a vasad???

Cseréld le a dokit, és gasztroenterológus szakrendelésre kérj beutalót. Neked emésztési zavarod, vagy ételallergiád van.

2015. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket :) Télen szedtem C vitamint, most kezdtem el nemrég sportolni is négy hónapja, szedtem vitaminokat, de a tünetek miatt már abba hagytam egy hónapja. Viszont pár nappal ezelőtt újra begörcsölt a jobb oldalam.

Sajnos a doki tényleg nem a legjobb "választás" volt, most kerültem hozzá. Igazából én is szívesen elküldtem volna melegebb éghajlatra. Nézegettem a neten, mi lehet a probléma, rengeteg mindenre utalhatnak a tünetek így nem tudom. Köszönöm a tanácsot is, el fogok menni új orvoshoz.

2015. júl. 14. 07:03
 4/7 anonim válasza:
Nekem is vas tùltengésem van, azt mondták próbáljak meg kevesebb húst enni, és ne igyak csapvizet, csak ásványvizet. Betartottam ezeket de a kontroll labor nem sokban változott, még mindig sok a vas. Talán idővel jobb lesz, lehet sok idő mire kiürül
2015. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez érdekes... Jó, nem vagyok orvos, de azt tudom, hogy a palackozott víz sokkal kérosabb, mint a csapvíz. A húst sem értem, mivel az nem tartalmaz annyi vasat. Szerintem inkább a sok vas tartalmú ételeket kellene mellőzni, mondjuk így laikus szemmel nem tudom :D Nekem nem tanácsoltak semmit, három hónap múlva vissza kéne mennem a dokihoz újabb vérvételre, de inkább keresek másikat, mert ez semmit nem ér, akinél most vagyok.
2015. júl. 14. 09:43
 6/7 anonim válasza:
Hát én se értettem sőt a dokin kivul senki :D de állítólag a húsban sok a vas xD én meg mondtam neki hogy még ga a fehérjét mondaná megerteném de így...:D amúgy az tény hogy nem normális, jelenleg is harcban állok vele, ugyanis szokása hogy minden panaszra azt mondja pszichés... És konkrétan lesz*rja
2015. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem te is válts orvost...mondjuk sajnos 10 dokiból kettő ha normáis és rendesen kikezel... :(
2015. júl. 14. 12:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!