Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez a furcsa érzés?...

Mi lehet ez a furcsa érzés? Hátha valaki már tapasztalt ilyet

Figyelt kérdés
Előre szólok lehet hogy furcsa lesz :D évek óta tartó állapotról van szó, néha erősebb az érzés. Szóval arról van szó, hogy amikor pl a kanapén ülök és hátradőlök, furcsa nyomó szorító érzés lesz a hasamban, illetve a torkomban vagy a nyelvemnél is ezt a furcsaszoritast érzem. Magam sem értettem mi ez, hogy mi összefüggés van a 2 dolog között. Elmentem orvoshoz, ő azt mondta hogy szerinte ez pszichés alapon van. Szörnyű nagy dolog gondolom nem lehet mert volt azóta már tüdőszűrőm vérvizsgálat de sosem volt baj, szóval biztos nem gáz. Ha fekszem akkor sem érzem pedig a hátam akkor is nyomódik úgymond. Valaki tapasztalt már ilyet vagy ez tényleg idegi alapon lehet?
2015. júl. 16. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Elképzelhető,hogy abban a félig hátradőlt helyzetben egy bizonyos ideget ér stimulálás,és az átsugárzik ebben a formában. Nem fály,de szokatlan furcsa,és a hasi idegpályán van. Ezért érezheted a hasadon az érzést,és sugározhat át a száj,vagy torokra is,mertAz emésztő rendszer azonos körön van. Könnyen lehet,hogy ez csak egy bizonyos pozicióban van.Fekve pl nincs függőleges ráhatás,és a greinc is másképp áll.
2015. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is kb ezen a vonalon indultam el, hogy valami idegnyomásról lehet szó, ami csak abban a helyzetben van jelen. Mondjuk engem még eddig mindenki hülyének nézett :D Kb 7 év alatt te adtad az egyedüli értelmes választ. Mondjuk van egy kis pánikbetegségem ami olykor-olykor eljön, de pont, hogy a legelső tüneteim is ettől a furcsa érzéstől jelentkeztek. Mindenesetre megpróbálok nem nagy jelentőséget tulajdonítani neki (bár baromi kellemetlen) de nyilván 7 év alatt bármilyen súlyos dolog lenne már alakult volna. Magam se zárom ki, hogy van egy kis pszichés dolog benne de igazából nem tudom...
2015. júl. 16. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!