Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Üdv. Az antibiotikumok ha...

Üdv. Az antibiotikumok ha sokat szedsz milyen betegséget kaphat el az ember mennyire kárositja a belet?

Figyelt kérdés
antibiotikum,bél,betegség

2015. júl. 21. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szedsz mellette párhuzamosan probiotikumot, akkor nem okoz semmi gondot. Ha nem szedsz, akkor sérül a bélflóra, mert az antibiotikum a jótékony baktériumokat is pusztítja, az meg okozhat hasmenést, hányingert, hasfájást, puffadást, de ahogy elfogy az antibiotikum és eltelik némi idő, akkor ez elmúlik, de nem gondolnám, hogy ezt meg kéne várni.

Illetve ha valaki sokat szed antibiotikumot, de feleslegesen, mert mondjuk mindig csak felírják, pedig nem is mindig indokolt, akkor előbb-utóbb rezisztens lesz ellene a szervezet és amikor tényleg kéne, akkor nem fog hatni.

A felhasználó nevedből kiindulva pasi vagy, úgyhogy akkor rád nem vonatkozik az, mint a lányokra-nőkre, hogy nekik meg lehet tőle hüvelyi fertőzése.:)

2015. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm érdekes nekem vissza térő hasi gondjaim lettek hasi fájdalom,hasi,görcs,hasmenés,hányinger,ilyesmik és már totál ki vagyok halottam hogy még a chron betegséget is kihozhasa :(

Vagy sérülékenyebb a bélfal hamarabb megbetegedhet .

2015. júl. 21. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy köze van az antibiotikumtól.

Az is lehet, hogy simán ettől teljesen függetlenül van valamilyen gyomor-,emésztési-, vagy bélproblémád.

Én nem szedtem sokat antibiotikumot, de refluxom és IBS-em van. Igen csúnya tünetekkel jelentkezett. Gyógyszeresen kezelik mind a kettőt.

2015. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem puffadok s nincs nyákos székletem vírusom volt rota vírusom s antibiotikumot szedtem nem is lett volna szabad rota vírusra na mindegy.
2015. júl. 22. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!