Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kaphat-e bármilyen fertőzést,...

Kaphat-e bármilyen fertőzést, aki olyan lakásban tartózkodott, ahol korábban több napos halott ember volt?

Figyelt kérdés
2013. júl. 28. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen ha nem lett utána normálisan kifertőőtlenítve a ház
2013. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, de az ilyen helyeket kiszokták fertőtleníteni.

A barátnőm kórházban dolgozik takarítóként a sürgősségin, és ott nekik mondták hogy ha valaki meghal akkor az ágyát erősen fertőtleníteni kell, akkor matracot mindent levisznek a mosodába, és az ágy keretet speciális fertőtlenítővel jó alaposan át kell mosni. Plusz felmosás. Igaz hogy akkor csak rövid ideig lehet ott, de akkor is ez a szabály. Ha valaki házban hal meg és több órán át ott van akkor is szokták mondani a mentősök hogy mindenképp fertőtlenítsenek le mindent hypós vízzel jó alaposan mossák át az ágyat és annak környékét, már attól függ hol halt meg.

Én nagymamámnál is ugyan ez volt. Ő a nappaliban halt meg a foteljába újság olvasás közben, mi kb 5 órával később találtunk rá mentősök mondták hogy még nem szükséges az alapos fertőtlenítés de a fotel kárpitját mindenképp mossuk át.

Beszéltem egyszer egy ingatlanossal is akkor is volt ilyen téma, akkor egy ismerősömet vittem el házat nézni és ugye valahogy feljött ez a téma és akkor kérdeztem rá hogy mivan olyankor hogy ha van egy ház ahol napokig vagy hetekig halottan van egy ember majd amikor elintézik a temetést meg minden és eladásra bocsátják az örökösök akkor mit kell intézkedni. És akkor mondta hogy volt olyan családi ház amiről utólag derült ki hogy meghalt valaki, a családja semmit nem csinált, csak a személys holmikat vitték el, a bútoroktól kezdve minden ott volt úgy adták el és nem volt nagyon kitakarítva sem csak egyszerű portörlés és felmosás volt az meg ugye ilyen esetben kevés és a fertőzés ugyanúgy ottvan. És amikor kiderült hogy mivolt akkor az ingatlanos külön takarító céget bérelt fel hogy alaposan takarítsák át az egész házat fertőtlenítéssel mindennel együtt, mert akkor is okozhat bajt ha csak megnézni megy oda egy vevő vagy család és ha olyan kisgyerek vagy más ember van ott akinek gyengébb az immunrendszere könnyen betegedhet le utána is.

2013. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!