Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek hipochonder vagyok?

Szerintetek hipochonder vagyok?

Figyelt kérdés
Már több hónapja szinte egyfolytában súlyos betegségektől félek és néha be is képzelem magamnak. 3 hónapja a veszettséget, kicsivel később a vakbélgyulladást, pajzsmirigy, majd nyirokcsomó daganatot, gégerákot, és most ismét a veszettséget, mert a kutyám pár napja elkapott egy egeret a fűben, az oltása 1 hét múlva jár le, tehát nagyon félek. Már szinte folyamatos a rettegés, mindíg mástól. Amikor megnyugszok és meggyőzöm magam, hogy nem vagyok beteg, akkor hirtelen megfordulnak a nézeteim és "mi van ha mégis?!" Szerintetek? Előre is köszi! (ha kicsit érthetetlenül fogalmaztam, elnézést, csak pánikolok)
2015. júl. 26. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Hipochonder vagy, ez is egy betegség. Fordulj szakemberhez, mert meg fogja nehezíteni az életedet, átveszi fölötte az irányítást ez a félelem.
2015. júl. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én is ilyesmiket képzelek sajnos.
2015. júl. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A veszettségtől felesleges félni, évekig is tarthat a lappangási ideje, mire tüneteid vannak addigra meg halott vagy. PEP-et meg nem hiszem hogy akarsz adatni magadnak poénból. Egy időben én is aggódtam miatta, de itthon elég kevés veszett állat van, rágcsálókra meg kimondottan kevéssé jellemző, mert maximum ragadozótól kaphatná el (róka) de ha az megtámadja akkor belepusztul, ergo nem tudja továbbadni semminek. Ha mindenképpen a rágcsálóktól akarsz rettegni, és olyat akarsz aminek alapja is van, akkor félj a leptospirózistól, vagy a hantavírustól, mindkettő halálos, bár előbbi nem olyan nagy százalékban.


A veszettség egyébként a közhiedelemmel ellentétben nem terjed sem érintéssel, a nyál sértetlen bőrfelületre jutásával, sem pedig a beteg állat vizeletével, székletével. Amúgy én is hipochonderebb vagyok a kelleténél, de statisztikailag nagyobb az esélye hogy villámcsapásba halsz vele itthon mint veszettségbe.

2015. júl. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gógyszerek nélkül te tudod hatásosan kezelni valahogy?
2015. júl. 27. 00:05
 5/7 anonim ***** válasza:
A veszettséget? Nem, arra semmiféle gyógyszer nincs. Ha megharap a fertőzött állat, és X napon belül megkapod a posztexpozíciós oltást, akkor nem lesz bajod, ha nem, és kifejlődik a betegség, akkor már semmit nem lehet tenni, 100%-os a halálozási aránya. Elvileg a történelem során 3-4 embert jegyeztek fel akik túlélték valami csoda folytán. De mondom, ezen felesleges aggódni, itthon oltják a rókákat is, meg mindent. Valahol van egy statisztika hogy az elmúlt években hány veszett állatot jegyeztek fel az országban, elenyésző.
2015. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2015. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha elkapott egy egeret a kutyád de téged nem harapott meg hogyan kaphattad volna el....am is soron következő oltást nemsokára be kell neki adatni,


am igen hipochonder vagy probáld más dolgokkal elfoglalni magad, ne ilyeneken gondolkodj

2015. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!