Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epés refluxot illetve gastriti...

Edward Cullen ® kérdése:

Epés refluxot illetve gastritist hogyan lehet megszűnteni?

Figyelt kérdés

Három éve van epés refluxom, illetve egy éve már gastritisem is amely tükrözés után derült ki. Az orvos szerint az "emésztő rendszer nem összehangolt működése miatt" visszafolyik az epe a gyombélből a gyomorba és ez gyulladást vált ki. Protonpumba gátlót (esomeprazol sandoz 2x40mg), gyomornyálkahártyavédőt (venter tabletta), illetve motilitásjavítót (cerucal/ motilium) írt fel. Azóta voltam már nála többször is, de sajnos nem segítettek a gyógyszerek. Minden reggel torokfájásra ébredek, illetve egész nap fáj a gyomrom a gyulladástól. Sokat jelentene, ha csak az epét ki tudnám valahogy hajtani a gyomromból ,hogy megszűnjön a gyulladás. Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni valakitől aki tapasztalt már ilyet vagy ért hozzá.


24/F, Előre is köszi!



2015. aug. 6. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 19 éves vagyok, hasonló problémával. Nekem is epés refluxom van, ami gyomortükrözés során derült ki. Eléggé elkeserítő dolog... Nekem a legnagyobb problémám a hányinger, a fogyás és az ebből következő gyengeségérzet. Másfél éve kezdődött hányingerrel, gombócérzéssel a torkomban, akkor voltam vérvételen, hasi ultrahangon, izotópos vizsgálaton, laktózintolerancia vizsgálaton, végül a gasztro orvostól csak nyugtatót kaptam, mert érettségi előtt álltam, és azt gondolták amiatt vagyok ideges. Végül kb egy hónap alatt elmúltak a tüneteim (a nyugtatót nem szedtem, csak cerucalt, amit a háziorvos írt fel). Aztán most januárban újra előjöttek a tünetek... Akkor volt a tükrözésem, én is protonpumpagátlót, ventert és cerucalt kaptam, a cerucaltól viszont éjjel remegés rohamok jöttek rám, utána kaptam motiliumot. Sokat nem segítettek. Nekem a fájdalom nem jelentkezik minden nap, csak időnként, és általában csak reggel. A torkom rendben van. Viszont az émelygés és a korai teltségérzet nagyon zavaró, és a 173 cm-em mellett ma már csak 47 kg vagyok (közel 10 kg ment le másfél év alatt). Elővigyázatosan eszek, de az utóbbi hónapokban naponta minimum 4-5-ször eszek, és figyelek arra, hogy egyek húst, zöldséget, gyümölcsöt, tésztát, rizst, tojást... Mégsem tudok szinte semennyit hízni.


Sok hasznos tanácsot nem tudok adni, csak a tapasztalataimat leírni. Nekem egy csoportban ajánlották az útifű maghéjat, a probiotikumokat, illetve hogy figyeljek oda a cukor és gluténbevitelemre. Remélem, nemsokára jobban leszel.

2015. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Greeyhoundee válasza:
Sziasztok! Azóta sikerült megoldást találnotok a problémára?
2019. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem sikerült. Teljes gyógyulás.


Ajánlom figyelmedbe:


https://www.youtube.com/watch?v=UBjd9Nb6_Ug

2020. dec. 20. 17:38
 4/7 yoshimitcu ***** válasza:
Szia én is ebben szenvednek mik a teendők pontosan? Az orvos csak savkotokkel etet.
2021. okt. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Azóta minden rendben kérdező?
2022. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Üdv,


Ajánlom a fenti videót.


Vagy Galinát felkeresni.


A betegsés oka teljesen más mint ami a neten keringő mainstream cikkekben van. Sajnos ez a megtévesztő.

2022. okt. 15. 17:05
 7/7 anonim válasza:
Szia Edward, örülök, hogy jobban vagy! Sokunknak segítene ha megosztanád, hogy mit és hogyan csináltál, amitől javult (ha jól értem teljesen meg is szűnt?) az állapotod.
2023. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!