Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pánikbetegség vagy más?

Ez pánikbetegség vagy más?

Figyelt kérdés
Kb 11 éves korom körül láttam egy elég durva balesetet,azóta sokszor rámtőr egy szorongó érzés és olyankor nem igazán merek autóban vagy bármilyen járműben utazni,vagy csak úgy,hogy a kocsi jobb oldalán ülök,hogy ne lássam a szemben jövő autókat.Sokszor biciklin vagy csak sétálva is rámtőr vagy a nagy a zűr és a rendetlenség magam körül.A legapróbb dologtól is előjön néha de olyankor elviselhetetlen.Érzem ,hogy a szívem összeszorul,nehezen kapok levegőt és szorongok.Mint ha halálfélelmem lenne.

2015. aug. 8. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez van csak én amiatt hogy balcsin majdnem belefújtottak a vízbe. Azóta strandra is alig merek menni, ha belemegyek a vízbe akkor is elkap a szorongó érzés és mondon mindenkinek nehogy lenyomjon a víz alá. Párommal ma voltam strandon lenymtam a víz alá mert mondta hogy nyomjam le aztán poénból mondta hogy most te következel de egyből alig kaptam levegőt az egész nellkasomon nyomást éreztem olyan rosszul lettem pedig tudom hogy úgy se nyomott volna le de akkor is. :( nagyon rossz ez az érzés azóta klausztrofóbiás is vagyok. Szerintem pánikbetegség lehet.
2015. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akár lehet pánikbetegség is, mondjuk az legtöbbször spontán tör rá az emberre, nálad pedig van egy kizárólagos kiváltó tényező. Vagy nem csak az utazás váltja ki?
2015. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajnos nem csak utazáskor van ez néha csak a szobámban üldögélve is rámjön :( ma még egy kissebb roham szerűségem is volt mikor összekaptam barátommal bar ezt annak sem nevezném de olyankor összeszorul a mellkasom és nagyon gyorsan kapkodom a levegőt remegek és mozdulni sem tudok. Ez legalább egy 5 10 percig szokott tartani.
2015. aug. 9. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. A pánikbetegség indulatok esetén (összekaptál a barátoddal) nem fordul elő.
2015. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ez nem úgy veszekedés.nem az ,hogy valamiben nem értünk egyet és összekapunk.de ehez tudni kell hogy ő a legelső kapcsolatom de már több mint 5 éves és volt egy fél éves szakitásunk és félek mert nem szeretnék még egyet.a "roham" is abból lett ,hogy kint voltunk a strandon és én már ekkor is szorongtam mivel nem tudok úszni és úgy érzem megfulladok ha tömeg van körülöttem vagy ha zsúfolt helyen vagyok.emiatt nem is éreztem magam túl jól és ezt látták is rajtam.nem is nagyon maradtunk sokáig és már megint elrontottam mások szorakozását.kifelé menet nagyon feszült lettem és rámjött egy síró görcs.ezután jött megint a szorongás és hogy nem kapok levegőt.a párom otthagyta egyedül a barátját és kedvesen vigasztalt végig de ilyenkor jutt mindig eszembe hogy mivan ha egyszer megunja és elege lesz ebböl,mert nem lehet velem szórakozni mert folyton rámjön ez a halálfélelem szerű borzalom.és ezután jött ki rajtam az a "roham".

remélem nem túl értetlenül írtam le és hogy nem túl hosszú de szeretném kideriteni végre hogy mi ez,mért félek/pánikolok mindentől.

2015. aug. 10. 08:51
 6/7 A kérdező kommentje:
még annyit hozzá tennék hogy ez az első hogy ez a roham szerűség ilyenkor jött rám.általában akkor jön elő ha este utazok,magas helyen vagyok (ehez elég néha egy második emeleti kis erkély vagy mikor kamionban ültem) vagy ha túlzsúfolt helyen vagyok
2015. aug. 10. 08:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez alapján viszont elég gyanús, hogy pánikbeteg vagy.

Szerintem agorafóbiád van (utazástól, nyílt terektől, zsúfoltságtól való félelem).

Fordulj orvoshoz, hatékonyan tudják kezelni.

2015. aug. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!