Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki alopecia universalis betegsége van?

Figyelt kérdés

#hajhullás #szortelenseg
2015. aug. 9. 18:36
 1/7 Timi33 válasza:
A lányom areataban, de már a szempllájára is kirerjedt. Mi lenne a kérdés, most jártunk egy nagy tudású immunulógusnál. Nem kertelt, elmondta a nem túl biztató lehetőségeket, és az univerzálisra iy kitért, mert nekünk is lehet az lesz belőle.
2015. aug. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Timi33 válasza:
Azt felejtettem le, hogy öt éve mi mindenhol megfordultunk, de ez az egy volt, aki rövid időn belül eredményt ért el nála, bár azt mondta nem biztos, hogy végleges lesz.
2015. aug. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
16 eves vagyok, 3 eves koromban foltokban kezdett hullani a hajam, majd visszanott. Egy honap elteltevel szinten hullani kezdett, de mar nem csak a hajam, hanem szemoldok, szempilla, szorszalak. Szamtalanszor voltunk orvosnal, de nem tudjak megmondani, hogy mitol van, es mit lehetne tenni, hogy visszanojjon?
2015. aug. 10. 13:18
 4/7 Timi33 válasza:
Na nekünk a mandula okozta, ami mellesleg tök egészségesnek latszott, és a vérképben sem volt eltérés, de mikor műtötték, azt mondta a gégész, alig birta kivenni, tocsogott a gennyben. Ez a doki akihez most jarunk azt mondta, ha a műtét után rögtön kalott volna egy hétig steroidot, turi elmulik, igy viszont kétséges az eredmény, pláne azt nem tudja garantálni, hogy nem kezdődik újra. Nagyon féltem a szteroidtól, de három honap alatt a szempllájára, haja is visszanőtt. Most kezdetük el csökkenteni az adagot. Remélem tartos lesz az eredmény. Neked van mandulád. Nekünk ez egy autoimmun folyamat volt, amit a gócos mandula indított be, mely folyamat minél tovább fennáll, annál nehezebb kezelni. Ill., nem tudom hogy állsz anyagilag, de emligett eg, külföldi gyógyszert, ami sajna havi másfél-két milla, és a tb nem támogatja, csak súlyos autoimmun betegségekben. Myen vizsgálataid voltak? Amúgy nekünk még szerencsénk volt, mert a műtét alatt legalább antibiotikumot kapott. A szomszéd srác nem kalott, és ahogy a gócot megbolygatták egy hét alatt a teljes testszőrzetét elvesztette. Ja és még az a baj ezzel, hogy ezentul bármilyen gyulladás van, és az immunrendszer dolgozik, akkor bizony a hajhagymák ellen is dolgozik.
2015. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Timi33 válasza:

Elnézést a helyesírási hibákért. Nagyon kicsi a telom kije

lzője

2015. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem is kivették a mandulámat, de nem találtak semmit, most voltunk a Pécsi Gyermekklinikán, eredményekre várunk. Ezen kívül bőrgyógyászaton, íriszdiagnosztikán, vérvételen, és még sorolhatnám, hogy hol voltunk, de sehol nem tudták megmondani, hogy mitől van ez a dolog. Hajam időnként nő, viszont foltokban néhány szál. Még kisebb voltam annyira nem zavart a dolog, fel se fogtam szinte, de azért már kezd egyre jobban zavarni, parókát hordok immár 10 éve, és elég kellemetlen a mindennapos viselése. Szeretném tudni az okát, mert nekem ne mondja senki, hogy csak úgy ok nélkül történik ez. Köszönöm a részletes válaszát.
2015. aug. 10. 22:07
 7/7 Timi33 válasza:
Írtam neked privátban. Kitartás!
2015. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!