Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől érzem magam ennyire...

Mitől érzem magam ennyire gyengének?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lehet a bajom már 1-2 éve. Nem csak szimplán fáradt vagyok, hanem egyszerűen gyengének érzem magam. Bármikor el tudnék aludni, és van, hogy épp a kezemet megemelni is fárasztó. Pedig naponta sétálok, hetente van az egyetemen tesi órám, ami tudom nem sok de több a semmminél.Régebben táncoltam, kosaraztam, fociztam még kajakoztam is. Nem tudom mitől lehetek ennyire gyenge, nem rég el akartam kezdeni edzeni, első edzés után olyan izom lázam lett, hogy több napig még dolgozni sem mentem. Mostanában a szemem is nagyon érzékeny a fényre, és pihenni is alig tudok. Mi lehet a bajom?

Köszönöm a válaszokat előre is!

20/L



2015. aug. 13. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

menj el orvoshoz és kérj egy vérvételre labort

Ha az rendben van akkor valószinűleg idegi alapú depresszió vagy egyéb más idegi probléma

2015. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm. De ha depresszió az mégis mitől lehet?

Idegi alapú mondjuk lehetséges, rengeteget stresszeltem az utóbbi időben vizsgák, munka és minden miatt

2015. aug. 13. 23:37
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyengeségnek nagyon sok oka lehet a ráktól a depresszióig, egy fiatal ember esetén leginkább a lustaság és a nemtörődömség az ok, ami pedig egyértelműen deprssziv tünetnek tűnik.

Ha ténylegesen fizikai bajod lenne, akkor nem mentél volna el edzeni, vagy ha igen, akkor nem csinálod addig, hogy izomlázad legyen. Az izomláz jó! Az azt jelenti, faszán csináltuk. Aki szeret és tud mozogni, azt további mozgásra ingerli. Annak veszi el a kedvét az izomláz a mozgástól, akinek nem is volt. Ismétlem: a kedvét! Ne áltasd magad azzal, hogy testi bajod van, fejben vannak a problémák.

2015. aug. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ebben sajnos nincs igazad, mindig is imádtam az izomlázat pont azért amit te is mondtál. Nagyon szeretem és már akkor feszesebbnek érzem magam. De pont hogy ez nem olyan volt. Nagyon durván fájt mindenem nem lépcsőzéstől mint máskor, hanem már a sima fekvéstől. Sokkal jobban fájt mint szokott. Bár lehet hogy nem melegítettem be megfelelően. És én tényleg szeretném ha végre nem lennék ilyen fáradt. Az a baj, hogy a táplálkozásom sem megfelelő, mert ha nem suliban vagyok akkor dolgozom általában este 10-11-ig. Utána meg már étvágyam sincs, és így napközben meg csupa bolti előre elkészített ételt eszek.
2015. aug. 13. 23:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvos! Vérkép feltétlen!
2015. aug. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyengeségérzés nekem is ismerős. Ami eszembe jutott a vérszegénység, vitaminhiány és az alacsony vércukorszint; én nem mentem orvoshoz, pedig kellene. Ehelyett elkezdtem edzeni, hátha csak az a baj, h "eltunyultam". Az étkezési szokásokon is tanácsos lehet változtatni, anyagi okokból ez sajnos nehéz.
2015. aug. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

idegi alapú problémád bármitől lehet a vizsgák miatti idegességen át az érzelmi alapú depresszióig de a sok felesleges energia is okozhat depressziót

Gondolkodj mi lehet a hiba csináltass közben egy vérképet ha a vérképed jó akkor idegi alapú problémád van pl depresszió

2015. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!